קשה לי לראות את חברי מצליחים

      אני לומד בישיבה, וקשה לי לראות את חברי שמצליחים ועמלים יותר ממני בתורה, זה מציק וקשה לי לסבול את זה, מה לעשות?       אמנם יש ענין של "קנאת סופרים תרבה חכמה", ואם רואים מישהו אחר משקיע הרבה בעבודת השם ומצליח בתורה, עלינו לקנא בכך ולרצות גם ללכת בדרכיו, אבל זהקרא עוד...

 

   

אני לומד בישיבה, וקשה לי לראות את חברי שמצליחים ועמלים יותר ממני בתורה, זה מציק וקשה לי לסבול את זה, מה לעשות?

 

   

אמנם יש ענין של "קנאת סופרים תרבה חכמה", ואם רואים מישהו אחר משקיע הרבה בעבודת השם ומצליח בתורה, עלינו לקנא בכך ולרצות גם ללכת בדרכיו, אבל זה רק בשביל לדרבן אותנו יותר, ומכנגד את הענין של "דע את מקומך", והכוונה שלכל אחד, הקב"ה נותן תפקיד מיוחד בעולם, שרק לו יש את אותו תפקיד, ולא לאף אחד אחר.

"כשם שפרצופיהם שונים זה מזה, דעותיהן שונות". כל אחד מאתנו בא לעולם עם תכונות אחרות, כישורים אחרים, וכל אחד מאתנו עובר בחייו מסלול חיים שונה לגמרי. והמעלה של האדם זה אם הוא יודע כיצד לעבוד את השם בכל דבר ודבר שקורה לו בחיים, ודוקא עם האופי המיוחד והיכולת המיוחדת שיש לו. רק ככה האדם יכול להגיע לתיקון הרוחני שבשבילו הוא בא לעולם ורק ככה הוא יזכה להגיע בעולם הבא למקום המיועד לו.
 
בברכה
יעקב

 כאן תוכל להפנות לרב את שאלתך, הרב ישתדל לענות בהקדם האפשרי.
התשובות נשלחות ישירות למייל השואל. לשליחה יש למלא את הטופס המופיע כאן:

אז מה, זהו? יותר אסור לצחוק? תשובה עפ"י ההלכה

האם זה תקף גם ביחס לחיינו? קרא את ההוראות!

שלשה ספורים, סגולה אחת! אף פעם לא יזיק לדעת!

היכן נמצאת הבגרות האמיתית? אקטואלי להיום

אז שכחתי לענות אמן. מה כבר קרה? כנסו ותקראו ספור

שאלות ותשובות על הישיבה

שאל את הרב און ליין 

תשובות בעניני חגים ומועדים

ארגון "אחינו" הינו ארגון שמטרתו הינה סיוע לנערים המפלסים את דרכם בעולמה של היהדות. הארגון הציב לעצמו כמטרה לתת לנערים אלו את הכלים והאפשרויות להיחשף לעולמה של היהדות ולמצוא את מקומם בעולם זה.

הארגון מסייע לנערים באמצעותם של מאות פעילים הפזורים בכל הארץ אשר הינם בקשר אישי ויומיומי עם הנערים המעוניינים בכך. הפעילים לומדים בצוותא עם הנערים ומסייעים להם להשתלב בעולמה המרתק של היהדות.