אני רואה את היהדות בתור עמל בתורה ויראה . איך שמחה נכנס לכאן?

 

   

אני שומע לפעמים על החשיבות להיות בשמחה, ואני לא מבין מה זו השמחה הזו? אני רואה את היהדות בתור עמל בתורה ויראה ופרישות וקדושה. איך שמחה נכנס לכאן, סתם לחייך?

 

   

 
ודאי שלפי היהדות אדם צריך לעמול בתורה ולקיים מצוות מתוך יראה ופרישות, אך זה צד אחד של עבודת השם. הצד השני של עבודת השם הוא העבודה מתוך אהבת השם ושמחה. כדי לעבוד את השם יתברך כראוי, חייבים לשלב אהבה עם יראה, וכפי שכתוב בפסוק "וגילו ברעדה" (תהילים פרק ב').

השמחה היא דבר הכרחי ביותר בעבודת השם, והדבר כל כך חמור, עד כדי כך שהקללות שכתובות בספר דברים למי שלא הולך בדרך השם, כתוב בפסוק שהן באות משום: "תחת אשר לא עבדת את השם אלוקיך בשמחה ובטוב לבב מרב כל" (דברים כ"ח, מ"ז).

בספרים הקדושים מובא רבות על החשיבות של השמחה בעבודת השם, ושבלי זה חסר עיקר הכח מן המצוה.

הבסיס להגיע לשמחה אמתית ופנימית הוא אמונה. אדם צריך להחדיר ללבו אמונה חזקה שכל לימוד תורה שהוא זוכה ללמוד וכל מצוה שהוא זוכה לעשות פועלים בשמים,בעולמות העליונים דברים עצומים, וגם יש להם השפעה גדולה מאד על נפשו של האדם כאן בעולם ועל כל העולם כולו. כדאי ללמוד בספר "נפש החיים" על הענין הזה.

ממילא הוא מרגיש שכל לימוד תורה, כל מצוה, כל תפילה וברכה, זה שווה מיליונים, ואין סוף לעושר ולאושר שיש לו על ידי הזכות הגדולה הזו לעסוק בתורה ובמצוות. עצם הדבר שהאדם הקטן זוכה לעבוד את מלך מלכי המלכים, בורא ומנהיג כל העולמות, ולעשות לו נחת רוח (ויש לו יתברך המון המון נחת רוח מכל מעשה שלנו, אפילו המעשים הכביכול קטנים שאנחנו זוכים לעשות), צריך למלא אותנו ברגשות של שמחה עצומים.

 כאן תוכל להפנות לרב את שאלתך, הרב ישתדל לענות בהקדם האפשרי.
התשובות נשלחות ישירות למייל השואל. לשליחה יש למלא את הטופס המופיע כאן:

אז מה, זהו? יותר אסור לצחוק? תשובה עפ"י ההלכה

האם זה תקף גם ביחס לחיינו? קרא את ההוראות!

שלשה ספורים, סגולה אחת! אף פעם לא יזיק לדעת!

היכן נמצאת הבגרות האמיתית? אקטואלי להיום

אז שכחתי לענות אמן. מה כבר קרה? כנסו ותקראו ספור

שאלות ותשובות על הישיבה

שאל את הרב און ליין 

תשובות בעניני חגים ומועדים

ארגון "אחינו" הינו ארגון שמטרתו הינה סיוע לנערים המפלסים את דרכם בעולמה של היהדות. הארגון הציב לעצמו כמטרה לתת לנערים אלו את הכלים והאפשרויות להיחשף לעולמה של היהדות ולמצוא את מקומם בעולם זה.

הארגון מסייע לנערים באמצעותם של מאות פעילים הפזורים בכל הארץ אשר הינם בקשר אישי ויומיומי עם הנערים המעוניינים בכך. הפעילים לומדים בצוותא עם הנערים ומסייעים להם להשתלב בעולמה המרתק של היהדות.