איך אפשר לרפא את זה? אבקש יעוץ לרפואה.

      כשאני נכנס לחרדה או מתעצבן יש לי כאב ראש בלתי מוסבר ובלתי נסבל, ועוד כאבים שונים בגופי. איך אפשר לרפא את זה? אבקש יעוץ לרפואה.       שלום רב! צריך ללמוד איך להיות יותר רגוע ושלו. לפי היהדות, הדרך להגיע לשלווה היא על ידי אמונה ובטחון בקדוש ברוך הוא. צריך לחשוב הרבהקרא עוד...

 

   

כשאני נכנס לחרדה או מתעצבן יש לי כאב ראש בלתי מוסבר ובלתי נסבל, ועוד כאבים שונים בגופי. איך אפשר לרפא את זה? אבקש יעוץ לרפואה.

 

   

שלום רב! צריך ללמוד איך להיות יותר רגוע ושלו.

לפי היהדות, הדרך להגיע לשלווה היא על ידי אמונה ובטחון בקדוש ברוך הוא. צריך לחשוב הרבה על מציאות השם, על כך שהוא נמצא איתנו כל הזמן, דואג לנו ומסדר לנו את כל הענינים, וכל מה שעובר עלינו בחיים, זה הכל ממנו יתברך.
 
גם הדברים שקשה לנו איתם, גם הדברים שנעשים על ידי אחרים נגד רצוננו, זה הכל הקדוש ברוך הוא מפעיל ועושה, והכל בשביל טובתנו האישית. למרות שאנחנו לא מסוגלים לראות את ההטבה בהרבה דברים שקורים לנו בחיים, אבל זה הרי ברור שהקדוש ברוך יעשה לנו רק דברים טובים. יש משפט בארמית שאומר "כל מאן דעביד רחמנא – לטב עביד". התרגום של המשפט החשוב הזה הוא: "כל מה שעושה הקדוש ברוך הוא, לטובה הוא עושה".
 
אולי כדאי גם לבדוק אם אין כאן ענין שמצריך טיפול רפואי.
 
בברכה,
יעקב

 כאן תוכל להפנות לרב את שאלתך, הרב ישתדל לענות בהקדם האפשרי.
התשובות נשלחות ישירות למייל השואל. לשליחה יש למלא את הטופס המופיע כאן:

אז מה, זהו? יותר אסור לצחוק? תשובה עפ"י ההלכה

האם זה תקף גם ביחס לחיינו? קרא את ההוראות!

שלשה ספורים, סגולה אחת! אף פעם לא יזיק לדעת!

היכן נמצאת הבגרות האמיתית? אקטואלי להיום

אז שכחתי לענות אמן. מה כבר קרה? כנסו ותקראו ספור

שאלות ותשובות על הישיבה

שאל את הרב און ליין 

תשובות בעניני חגים ומועדים

ארגון "אחינו" הינו ארגון שמטרתו הינה סיוע לנערים המפלסים את דרכם בעולמה של היהדות. הארגון הציב לעצמו כמטרה לתת לנערים אלו את הכלים והאפשרויות להיחשף לעולמה של היהדות ולמצוא את מקומם בעולם זה.

הארגון מסייע לנערים באמצעותם של מאות פעילים הפזורים בכל הארץ אשר הינם בקשר אישי ויומיומי עם הנערים המעוניינים בכך. הפעילים לומדים בצוותא עם הנערים ומסייעים להם להשתלב בעולמה המרתק של היהדות.