ראיון עם אלכס: אין כמו אחינו!

ראיון עם אלכס. צעיר מתחזק מישיבת אחינו. מספר מה משך אותו לבוא וללמוד בישיבה, איך הלך כל התהליך וממליץ לחבריו לקפוץ לביקור!

לוידאו של הראיון לחץ כאן >>>

 

כמו שאני רואה ושמעתי, אתה היית חילוני, משחק בכדורגל, עולם הזה וכו'. מה משך אותך לבוא וללמוד בישיבה?

את האמת, כל הזמן חיפשתי מה לעשות. בבית הספר היו מדברים איתנו על מקצוע, תלמד פה ותלמד שם… חשבתי על כל מיני דברים: אולי אהיה טייס, אולי שחקן בכדורגל, לא הייתי סגור על עצמי בדיוק מה אני אעשה… עד שחבר לקח אותי לבית הכנסת בערב יום כיפור. הייתי שנה ועוד שנה, רק ביום כיפור – התחברתי לשירים. אז ניסיתי ללכת גם בערב שבת. ועוד פעם ועוד פעם… פעם אחת אמרו לי שיש שם שיעור תורה. לפניכן הייתי לומד בבית לבד גמרא. למדתי בבית הכנסת בשיעור התורה, ושם המליצו לי ללכת למסגרת. חיפשתי לאן, ומצאתי את האתר שלכם!

 

ואז באת לישיבה?

אני דברתי שם עם הרב בצור קשר של האתר, וזהו. ומאז אני כאן.

 

וכמה זמן אתה בישיבה?

כמעט שנה

 

מה נתנה לך הישיבה? אם לא היית בישיבה, איפה הייתה רואה את עצמך עכשיו? מה שינה אותך שלא קיבלת בחוץ?

קודם כל השמחה! קודם כל השמחה! ודבר שני זה המידות. לדוגמא: יחס לחבר, כיבוד הורים – דבר שהייתי פחות חזק בזה, יחס לאחי – הייתי רב איתו הרבה, עכשיו יותר טוב. והכי חשוב: אכפתיות לשני, לחבר.

 

אז עכשיו, יש לך חברים בחוץ, במשחקי כדורגל, בשטויות… למה אתה ממליץ להם להגיע לישיבה, איך אתה משכנע אותם שיעזבו את כל השטויות שלהם ויגיעו ללמוד בישיבה?

תבוא ותראה איזה לימוד יש. אתה נכנס, אתה רואה, אתה מתרשם. משש בבוקר עד שתים בלילה בחורים לומדים. יושבים ולומדים ללא הרף. תראה את המתיקות, את השמחה, את החיוכים. לא כמו בבית הספר שרבים כל הזמן, ושונאים אחד את השני. תראה את היחס שיש בישיבה בין אחד לשני. כשהגעתי לישיבה הגיע מישהו וחיבק אותי, נישק אותי. לא הבנתי מאיפה הוא מכיר אותי – אבל ככה זה כולם שם חברים של כולם. הייתי לפניכן בעוד ישיבה, אבל אין כמו אחינו!

 

אותי שכנעת! אני מגיע לישיבה!!!

ואותך, קורא יקר???

 

צור קשר עוד היום עם אחינו!!! לחץ כאן >>>