האם אדם שחטא ורוצה לשוב בתשובה, יכול לעשות איזשהו תיקון?

      ברצוני לדעת אם אדם שחטא ורוצה לשוב בתשובה, יכול לעשות איזהו תיקון? ואם כן באיזה דרך התיקון נעשה? ואם אין תיקון שאדם יכול לעשות, אז מה כן אפשר לעשות כביכול כדי לכפר על החטאים??תודה רבה.        תשובה: כל אדם שחטא, יכול לשוב על כך בתשובה שלמה, והחטא ימחק לו. התיקון שצריךקרא עוד...

 

   

ברצוני לדעת אם אדם שחטא ורוצה לשוב בתשובה, יכול לעשות איזהו תיקון? ואם כן באיזה דרך התיקון נעשה? ואם אין תיקון שאדם יכול לעשות, אז מה כן אפשר לעשות כביכול כדי לכפר על החטאים??
תודה רבה. 

 

   

תשובה:
כל אדם שחטא, יכול לשוב על כך בתשובה שלמה, והחטא ימחק לו.
 
התיקון שצריך לעשות למי שעדיין לא שומר מצוות,הוא קודם כל להתחרט ולהתוודות על כל מה שהיה עד היום, ולקבל על עצמו הקפדה על קיום מצוות על פי ההלכה. את הביצוע המעשי של קיום המצוות, עושים בהדרגה, כל פעם מתקדמים בעוד שלב.
 
מי שכן שומר מצוות, אך חטא בעבירה מסויימת, צריך גם להתחרט ולהתוודות על אותה עבירה, ולקבל על עצמו מכאן ולהבא להזהר לא לחטוא שוב באותו חטא.
 
דבר נוסף שראוי לעשות, הוא לעשות תיקון כנגד אותה עבירה.
לדוגמה: מי שנכשל באכילה בלי ברכה, מכאן ואילך יברך יותר בכוונה מהרגילות, או למשל מי שחטא בעבירה מסויימת והכשיל בכך אחרים, ועשה על כך תשובה, יזכה עכשיו אחרים ויעורר אותם שלא לחטוא באותו חטא.
 
בברכה
יעקב

 כאן תוכל להפנות לרב את שאלתך, הרב ישתדל לענות בהקדם האפשרי.
התשובות נשלחות ישירות למייל השואל. לשליחה יש למלא את הטופס המופיע כאן:

אז מה, זהו? יותר אסור לצחוק? תשובה עפ"י ההלכה

האם זה תקף גם ביחס לחיינו? קרא את ההוראות!

שלשה ספורים, סגולה אחת! אף פעם לא יזיק לדעת!

היכן נמצאת הבגרות האמיתית? אקטואלי להיום

אז שכחתי לענות אמן. מה כבר קרה? כנסו ותקראו ספור

שאלות ותשובות על הישיבה

שאל את הרב און ליין 

תשובות בעניני חגים ומועדים

ארגון "אחינו" הינו ארגון שמטרתו הינה סיוע לנערים המפלסים את דרכם בעולמה של היהדות. הארגון הציב לעצמו כמטרה לתת לנערים אלו את הכלים והאפשרויות להיחשף לעולמה של היהדות ולמצוא את מקומם בעולם זה.

הארגון מסייע לנערים באמצעותם של מאות פעילים הפזורים בכל הארץ אשר הינם בקשר אישי ויומיומי עם הנערים המעוניינים בכך. הפעילים לומדים בצוותא עם הנערים ומסייעים להם להשתלב בעולמה המרתק של היהדות.