אני כל הזמן עצובה ואף אחד לא מבין אותי, מה עושים כבוד הרב?

שלום כבוד הרב אני תלמידה בת 17 ואני מרגישה שהתקופה האחרונה הכל הולך לרעתי , שום דבר לא מסתדר , אני כל הזמן עצובה ואין מצב רוח לכלו. אני לבד ואף אחד לא מבין אותי. אני רוצה לדעת איך להיות מאושרת, ואני פשוט אובדת עצות ולא יודעת כבר מה לעשות כדי לשנות את זה. הודיהקרא עוד...

שלום כבוד הרב

אני תלמידה בת 17 ואני מרגישה שהתקופה האחרונה הכל הולך לרעתי , שום דבר לא מסתדר , אני כל הזמן עצובה ואין מצב רוח לכלו. אני לבד ואף אחד לא מבין אותי. אני רוצה לדעת איך להיות מאושרת, ואני פשוט אובדת עצות ולא יודעת כבר מה לעשות כדי לשנות את זה.

הודיה ת. – נהריה

תשובת הרב

שלום וברכה

הדרך להרגיש אושר אמיתי ופנימי היא על ידי חיבור וקשר לאבינו שבשמים, לבורא יתברך.

הנשמה שלנו מאד זקוקה לקשר הזה, ולכן הרבה אנשים מגיעים לשלב מסוים בחייהם, שבו הם מרגישים בדידות, מועקה וריקנות, שכן חסר להם קשר טוב עם הבורא. הדברים היום יומיים שבהם הם מתעסקים או חיי החברה שלהם, לא מספיקים בשביל לנסוך בהם תחושה אמתית של סיפוק ושמחה.

גם כשדברים לא מסתדרים ולא הולכים, אם יש קשר עמוק לאבינו שבשמים, זה ממלא את הנפש ונותן הרגשה מאד טובה. הקשר הזה יכול להיות קיים בכל המצבים, אפילו במצבים הכי קשים.

הדרך לחזק את הקשר עם אבינו שבשמים היא על ידי דיבורים איתו. תספרי לו את כל מה שעובר עלייך, הוא נמצא איתנו תמיד ומקשיב לנו. תבקשי ממנו שיתן לך את הדברים שאת זקוקה להם.

(יש לשים לב שלא לבוא אליו בצורה של תלונה ותרעומת, שכן מיסוד האמונה הוא להאמין שכל מה שהקדוש ברוך הוא עושה לנו, הכל נעשה אך ורק לטובתנו).

בנוסף לבקשות שמבקשים ממנו יתברך, צריך גם להודות לו על כל הדברים הטובים שהוא נותן לנו. לכל אדם יש המון המון דברים טובים שניתנו לו ויש לו הרבה על מה להודות.

כדאי מאד גם להגיד פרקי תהילים. כשאת אומרת תהילים, תחשבי שהמילים שם מכוונות אלייך והן מדברות על מה שעובר עלייך.

במקביל תתחזקי יותר בקיום מצוות. לפי אחד ההסברים מצוות זה מלשון "צוות", משום שהן מחברות אותנו לקדוש ברוך הוא. את המצוות יש להשתדל לקיים מתוך שמחה ומתוך רצון לעשות נחת רוח לאבינו שבשמים. כשמברכים ברכות (כגון ברכות על האוכל) תחשבי על המילים שאת אומרת ותרגישי שמחה להודות לשם על הטובות שהוא נותן לנו. לעתיד לבוא נקבל שכר גדול מאד מאד על כל מצוה שאנו זוכים לקיים, וגם כבר עכשיו אנו מקבלים תועלת גדולה מקיום המצוות.

עוד חשוב להתרגל לראות את הטוב, וכמו שאומרים "לראות את חצי הכוס המלאה", אם תתרגלי לכך, תראי שלמרות כל הקשיים שאת חווה, יש לך המון ממה להיות שמחה ומאושרת.

בברכה

יעקב