שגיא מספר: הרגשתי חיבור לא ברור

בהתחלה באנו לבקר והרגשנו כל כך קשורים למקום הזה ופשוט החלטנו שאנחנו נכנסים בכל הכח, בהתחלה קשה כמובן אין מה לעשות אבל כשאתה נכנס אתה מרגיש שזכית.

שלום קוראים לי שגיא ואני מאור עקיבא. למדתי בבית ספר ממלכתי בשם עתידים.

 

מה משך אותי לבוא ללמוד בישיבה?

זה התחיל בערב יום כיפור לפני שנתיים, חברים שלי שמעון ושלמה התאומים היו בקנדה, ולא ראיתי אותם הרבה זמן, חזרו לארץ. דווקא שם הם התחזקו ביהדות, אח שלהם חזר בתשובה, והם החליטו לקחת אותי לבית הכנסת לתפילות של יום כיפור, אח"כ ללמוד קצת גמרא וללמוד קצת כל מיני דברים, הרגשתי כזה חיבור, לא יודע איך להסביר, פשוט אתה מרגיש חיבור מרגיש שאני שייך לדבר הזה, לתורה, מרגיש שייך לזה, מרגיש מתחבר שאתה רוצה עוד.

     

אחרי יום כיפור החלטנו שאנחנו הולכים לשיעורי ערב, מצאנו שיעורי ערב ברוך ה'.

 

היינו מקפידים כל ערב ללכת, בהתמדה, היינו ממש מתמידים בזה וב"ה מצליחים היה הרבה סייעתא דשמיא. ומשם התגלגלנו לישיבה הקדושה 'אחינו'

 

באנו לבקר בהתחלה והרגשנו כל כך קשורים למקום הזה ופשוט החלטנו שאנחנו נכנסים בכל הכח, בהתחלה קשה כמובן אין מה לעשות אבל כשאתה נכנס אתה מרגיש שזכית.

להיכנס לפה לא עוזר שום רגע בעבר שום קושי שום כלום הכל מתגמד כשאתה מרגיש שאתה מתחיל ללמוד, מתחיל להיות בן אדם, מתחיל פשוט להיות איש.

 

מה זה נתן לי?

דבר ראשון הישיבה הפכה אותי להיות בן אדם, אתן לך נקודה ספציפית הישיבה נתנה לי דבר שנקרא אהבת הזולת, אני אסביר מה הכוונה, הכוונה אני עשיתי פעם דברים בשביל אחרים עם אינטרסים כאילו אישיים שלי,

 

 

שמור לי ואשמור לך,

כן, אני עושה דברים של אחרים כדי שיחזירו לי את זה, עכשיו אני עושה דברים בשביל השני כי צריך לעשות בשביל השני ה' אמר "ואהבת לרעך כמוך" לא בשבילך אלא כמוך שלשני יהיה טוב כי באמת אתה רוצה שיהיה לו טוב. אתה מרגיש שאתה רוצה לתת לשני דברים בלי שום… כאילו קח, אין רק תיקח שיהיה לך טוב, שתרגיש כיף שתרגיש שמח, שתרגיש טוב עם עצמך, רק תיקח ותרגיש טוב.

 

מה היית אומר לתלמידים שעדיין לא הגיעו לישיבה איך היית משכנע אותם לבוא לישיבה, למה לבוא לישיבה?

שאלה שמאד קשה להסביר אותה, פשוט אני ממליץ לכם לבוא להרגיש, לבוא ולהרגיש, צריכים לבוא ולהחליט שאתם באים אפילו לרבע שעה כמה דקות לבוא ולהחליט שאתם לומדים, תרגישו את מתיקות התורה, תרגישו את אהבת הזולת לשני, כשאתם פשוט תכנסו להיכל הישיבה תרגישו שאתם נמצאים כאן מלא שנים, תרגישו בבית, בתוך כמה רגעים תרגישו שאתם פה מלא מלא זמן, פשוט תבואו, מחכים לכם, רוצים שתזכו גם אתם כמו שאנחנו זכינו.