פתח בשבת? סגר כל השבוע!

 ירושלים: מסעדה שחיללה שבת בהתרסה סגרה את שעריה

 

מסעדת 'מקרוני' שנפתחה לפני כמחצית השנה ברחוב קינג ג'ורג' בירושלים, החלה לפעול גם בשבת קודש. הבעלים החדש החליט בזמנו לשנות את אופי הפעילות של המסעדה ולהפעילה גם בשבת. הבעלים אף 'עדכן' את התפריט ושילב בו מאכלי טריפה.

 

כאשר קבוצות יהודים, אשר חלפו במקום בדרכם לפילות השבת, מחו על התופעה המחפירה, הבהיר הבעלים בהתרסה: "אני לא מוותר, כי אני יודע שאני לא פוגע באף אחד, זו פשוט מלחמה על החופש של ירושלם ואצלי זה עקרוני כי אני ירושלמי".

 

עוברי אורח ותושבים הגישו אפוא תלונה לעיריית ירושלים על הפרת הסטאטוס-קוו, וזו האחרונה שלחה את הפיקוח העירוני, כדי לבחון במה דברים אמורים. תוך כדי בדיקה התברר לעובדי העירייה, כי ישנם ליקויים גם בהפעלת המקום מן ההיבט הטכני והתברואתי, והתרו בבעלים על שלילת רישיון העסק.

 

"העירייה", אומרים באגף, "העבירה לבעלים התראה לפני כתב אישום (לא ניתן צו סגירה למקום), וזאת בשל הפעלת עסק ללא רישיון, ומכיוון שהמסעדה אינה עונה על דרישות משרד הבריאות – שטח המטבח קטן מדי. העירייה מציעה לבעלי המסעדה להגיע לעירייה, לאגף לקידום עסקים, ולקבל ייעוץ לגבי ההתאמות הנדרשות לדרישות משרד הבריאות, כדי לקדם את קבלת רישיון העסק".

 

הבעלים, לעומת זאת החליט כאמור לסגור את העסק כליל.

 

[המודיע]