"עכשיו אני מרגיש שהתורה שלי"

״פעם ראשונה בחיים הרגשתי שספר התורה הוא חלק ממני״, את המילים הנרגשות האלו השמיע באוזני הרב מיכאל ברלין אחד מתלמידי ישיבת ׳אחינו׳ לצעירים בעיצומה של חגיגת הכנסת ספר תורה חדש להיכל הישיבה.

 

"פעם ראשונה בחיים הרגשתי שספר התורה הוא חלק ממני", את המילים הנרגשות האלו השמיע באוזני הרב מיכאל ברלין אחד מתלמידי ישיבת 'אחינו' לצעירים בעיצומה של חגיגת הכנסת ספר תורה חדש להיכל הישיבה.

 

באירוע שהתקיים בעיצומו של חג הסוכות השתתף קהל גדול שכלל את רבני הישיבה, שבעים תלמידי הישיבה ובני משפחותיהם שהתקבצו מכל רחבי הארץ, ובנוסף להם רבים מתושבי קרית ספר כולל ארבע מאות ילדים נושאי לפידים שביקשו ליטול חלק במעמד המרגש. "האווירה במקום הייתה פשוט עילאית", מספר ראש הישיבה, הרב ברלין. "השמחה עלתה על גדותיה. אחרי האירוע קיבלנו פניות מעשרות הורים שאמרו לנו בהתרגשות ש'עשינו להם את החג'".

 

עבור צוות הישיבה הייתה זו הזדמנות לשתף את ההורים בחוויית לימוד התורה בה עוסקים בניהם בכל יום. "מי שלא ראה את השמחה במעמד הכנסת ספר התורה לא ראה שמחת תורה אמיתית מימיו", התפעל אחד ההורים. ניכר היה שהתלמידים עצמם התלהבו לא פחות, רבים מהם רקדו משך שעה ארוכה מול ספר התורה בתהלוכה שנמשכה מביתו של רב העיר, הרב קסלר עד לישיבה.  "תמיד הסתכלתי על ספר התורה מהצד", מספר אחד מתלמידי הישיבה. "פתאום, בעיצומם של הריקודים, הרגשתי שזהו הספר שלי".

 

ראש הישיבה מציין כי הקו החינוכי בה נוקטת הישיבה בכל ימות השנה, ולא רק באירועים חגיגים, הוא להאהיב את הלימוד על התלמידים ולהעניק להם תחושה של שותפות וסיפוק.

 

"הלימוד האידיאלי הוא שהתלמיד מרגיש שהוא מתחבר לתורה בכל ישותו ואת זה אנחנו מצליחים לעשות במגוון דרכים", אומר הרב ברלין.

 

בין היתר מצמידה הישיבה לכל תלמיד אברך-חונך בעל גישה חינוכית והבנה מקצועית הלומד איתו בשעות הערב ומעניק לו את המימד האישי בלימוד התורה. ההתרגשות והשמחה שראינו על פני התלמידים, אומר הרב ברלין, מוכיחים כי המאמץ הזה בהחלט מניב פירות.

 

היו הורים שטרחו ובאו מקצווי ארץ בנסיעות ארוכות שנמשכו שעות רבות. בסיום האירוע הם הודו לצוות הישיבה שלא וויתר ולחץ עליהם להשתתף. "עבור ההתעלות והשמחה שראינו שם כל המאמץ היה כדאי", אמרו.

 

בשבוע שעבר יצאו תלמידי הישיבה והצוות לטיול משותף לצפון, הזדמנות להתרענן ולאגור כוחות מחודשים לקראת 'זמן חורף' הארוך הממתין בפתח שבו התלמידים ישובו באותה התלהבות ושמחה ללמוד  את התורה שהיא אכן "שלהם"…