חדש בקרית גת: מכינת 'אחינו' לצעירים מתחזקים

תנופת צמיחה בפעילות אחינו בקרית גת – תחילה היה ׳בית החיזוק׳ עכשיו בא תור הישיבה המקומית לנוער מתחזק.

צעירים מתחזקים באזור הדרום, יש לנו בשורה מיוחדת עבורכם. מקום לימוד חדש לצעירים מתחזקים הפועל בכל שעות היום נפתח בקרית גת.

 

בבית החיזוק בקרית גת החליטו לעלות מדרגה – לאחר תקופה ממושכת שבה התנהלו במקום שיעורי תורה בשעות הערב ולאור דרישת המשתתפים שביקשו משהו קבוע יותר החליטו בארגון 'אחינו' להקים במקום מכינה לישיבה שתפעל במתכונת יום שלם.

 

מנהל בית החיזוק הרב חיים גולדברג מסביר: "מטרת המכינה היא להוות גשר עבור נערים המשתתפים בשיעורים הקבועים שלנו המבקשים להתקדם ולהשתלב בישיבה של ממש. המכינה מציידת את הצעירים בכל הכלים הנחוצים להם כדי שיעשו את המעבר בצורה המוצלחת ביותר".

 

המכינה החדשה פועלת במסגרת יום שלם כאשר הלימוד בשעות הבוקר מתנהל במתכונת ישיבתית לכל דבר ובשעות הצהרים והערב מתקיימת במקום פעילות חיזוק וקירוב כפי שנעשה עד כה. כששים צעירים משתתפים כיום בפעילות במקום. 

 

במכינה קיימות שתי שכבות – צעירים לפני צבא וכאלו שכבר סיימו את שירותם הצבאי. צוות מיוחד הכולל מגידי שיעור, משגיח רוחני וראש ישיבה כבר פועלים במקום ויוצרים בו את ההווי המיוחד המאפיין את כל ישיבות אחינו.

 

הרב גולדברג מסביר שעד כה נערים שביקשו להתקדם מעבר לרמת השיעורים ולהשתלב בחיי ישיבה מלאים נשלחו לישיבות ברחבי הארץ. המסגרת החדש תיתן מענה לכאלו שאינם רוצים או אינם יכולים להגיע לשם. "לא כל צעיר מתחזק בנוי למסגרת פנימייתית של לימודי יום שלם עם כל המשמעויות הכרוכות בכך. מבחינה חינוכית חשבנו לנכון להציע גם אפשרות ביניים לאלו שרוצים להימצא בסביבה ישיבתית שיש בה רמה רוחנית גבוהה אך צריכים לשוב הביתה בכל ערב".

 

בנוסף, הוא אומר, אנשי הדרום והנגב אוהבים להישאר בסביבה הטבעית שעליה הורגלו, עובדה שהציבה  עד כה מכשול בדרכם של צעירים שביקשו ישיבה הולמת בסביבתם הקרובה. המכינה החדשה תשמש כמגדל אור רוחני לא רק עבור תושבי קרית גת אלא גם לכל אזור דרום השפלה וצפון הנגב, עם תלמידים ומשתתפים שמגיעים מהישובים אשקלון, אשדוד, יבנה, קרית מלאכי, גדרה ואף באר שבע.

 

"מדובר כרגע בתוכנית ניסיונית", אומר הרב גולדברג, "בהתאם להתפתחויות כאן נשקול להקים מסגרות דומות גם במקומות אחרים בפריפריה".

 

הקמת המכינה החדשה התקבלה בהתלהבות רבה לא רק בקרב הצעירים המתחזקים בכל אזור השפלה אלא גם על ידי הגורמים התורניים והחינוכיים ושירותי הרווחה בעיר. רבה של קרית גת,  הרב הבלין שליט"א, ביקר בבית החיזוק והביע את התפעלותו לנוכח הפעילות הענפה במקום. "אינני יודע במה זכתה קרית גת, ש"אחינו" תקע בה יתד כה חשוב", אמר.

 

המרוויחים הגדולים באמת של המכינה החדשה יהיו עשרות הנערים הלומדים בין כתליו אשר יזכו לגדול בתורה ויראת שמים ולהתחבר למורשת הרוחנית של עם ישראל. 

 

המעוניינים לטעום טעם התורה מוזמנים להתקשר להרב חיים גולדברג  050-4141384