מועדון משחקי המזל הפך למקום תורה

סיפורם של הצעירים המתחזקים ברמת גן: התעלות רוחנית באמצע הלילה   שעת חצות של לילה ירושלמי צונן. עשרות צעירים מתחזקים, תלמידי מיטב התיכונים החילוניים בתל אביב יושבים בסמוך לציונו של החיד"א בהר המנוחות ושרים שירי רגש ודבקות בהתלהבות עצומה.  זה עתה סיימו ביקור בעיר הקודש שכלל תפילה נלהבת בכותל המערבי, שיעור תורה מעמיק בסמוך לשרידקרא עוד...

סיפורם של הצעירים המתחזקים ברמת גן: התעלות רוחנית באמצע הלילה

 

שעת חצות של לילה ירושלמי צונן. עשרות צעירים מתחזקים, תלמידי מיטב התיכונים החילוניים בתל אביב יושבים בסמוך לציונו של החיד"א בהר המנוחות ושרים שירי רגש ודבקות בהתלהבות עצומה.  זה עתה סיימו ביקור בעיר הקודש שכלל תפילה נלהבת בכותל המערבי, שיעור תורה מעמיק בסמוך לשריד בית המקדש, ועתה – אמירת תהילים ושירי דביקות על ציוניהם של גדולי הדורות הקודמים לפני הנסיעה חזרה לתל אביב.

 

"ההתלהבות באותו מעמד הייתה פשוט מדבקת", משחזר הרב ישראל דחבש, מנהל בית החיזוק של 'אחינו' בשכונת סלמה ג' בתל אביב. "היו איתנו צעירים רבים הם ישבו מהצד והסתכלו מהופנטים על המחזה. הם ראו לנגד עיניהם צעירים בני גילם שיש להם לכאורה את הכל אבל מה שממלא אותם זהו צימאון רוחני לתורה וקדושה. המעמד הזה הותיר עליהם רושם כה גדול שהם עזבו את כל השטויות ומאז הם משקיעים את עצמם רק בלימוד תורה".     

 

הרב דחבש פוגש לא מעט סיפורים כאלו. בשיעורים המתקיימים בבית החיזוק בכל יום חמישי ניתן למצוא שחקן כדורגל שחזר בתשובה ועזב את הקבוצה בה שיחק, צעירים מתיכוניים יוקרתיים שמוותרים על חוגים וארועים אחרים על מנת שלא לפספס את החוויה העילאית של לימוד תורה, ואפילו כאלו שכבר התגייסו לשירות צבאי ועדיין הם מנצלים כל זמן חופשה על מנת לקפוץ לביקור מחזק בבית החיזוק.

 

"הרעיון כאן הוא להדגיש את העונג וההנאה שיש בלימוד התורה", מסביר הרב דחבש, "יש לנו שיעורי תורה, לימוד בחברותות, שיחה מוסרית מרתקת ואת כל זה אנחנו משתדלים לטבל באירועים חווייתיים מיוחדים – נסיעות לקברי צדיקים בצפון או בירושלים, ביקור בישיבות מפורסמות ובבתיהם של גדולי ישראל או סתם ערב 'על האש'". 

 

סיפורו של המקום  שבו מתקיימת הפעילות הזה מתאים מאוד לנעשה בו. בעבר שימש המבנה כמועדון נוער שבו צעירים התאספו כדי "לשרוף" כמה שעות בדיבורים, קשקושים ומשחקי מזל. היום ממשיך המקום למשוך בני נוער אבל במקום לבלות בו את הזמן הם מנצלים אותו כדי לרכוש חוויות רוחניות של קדושה וטהרה. 

 

"בסופו של דבר", אומר הרב דחבש, "מה שמביא לכאן את הצעירים אלו לא החוויות ואפילו לא ההווי המיוחד שהתפתח סביב השיעור, אלא הקדושה והאורה שיש בעצם לימוד התורה. זהו דבר ששום חוויה אחרת אינה יכולה לתת".

 

לפרטים נוספים על בית החיזוק ברמת גן ניתן לרב אריאל דחבש: 0548-402008