מרגש: לאחר חצי שנה ישיבת פונוביז' נפתחת מחדש

זה קרה בעקבות מגיפת הקורונה, והמשיך עד היום. היום זה הסתיים.

זה קרה בעקבות מגיפת הקורונה, והמשיך עד היום. היום זה הסתיים.

ישיבת פונוביז' הגדולה והמפורסמת בבני ברק סגרה את שעריה בפני התלמידים ושלחה אותם לבתיהם, שישבו וילמדו, כל אחד בביתו שלו.

כל מי שחווה חויה של לימוד, יכול להבין את הקושי והצער באי הלמידה. התלמידים הרגישו שנלקחה מהם הרוח החיה והחליטו ליזום לימודים לפי הנחיות משרד הבריאות: חלקם למדו עם החברים בטלפון, חלקם ישבו בחצר הבית וחלקם בלובי הבניין. כל אחד מצא לעצמו את הפינה השקטה והנוחה בו יהיה לו הכי נח ללמוד.

אמרו חז"ל שהתורה נמשלה למים. מה מאפיין את הטעם של יין? שבפעם הראשונה כשאדם טועם יין, הוא לא נהנה מהטעם. רק אחרי שאתה מרגיל את עצמך לטעם, אתה מתחיל ליהנות ממנו, וככל שאתה מתרגל לשתות יותר יין, אתה מתמכר אליו והחיים שלך הופכים תלויים בו.
גם התורה היא כמו יין. כשתנסה ללמוד גמרא בפעם הראשונה, סביר להניח שלא כל כך תהנה מהלימוד. מעטים האנשים שמתאהבים בתורה כבר אחרי לימוד חד פעמי. אבל כולם מי שמרגיל את עצמו ללמוד תורה, מתמכר אליה, ולא יכול להיפרד ממנה.
הרב אידלשטיין, ראש הישיבה, נקט בצעדים מחמירים ביותר מול מגיפת הקורונה. כחצי שנה הוא לא יצא כלל מביתו! וזה לא בגלל שהיה בבידוד, או משהו מהמשפחה… פשוט, בשביל לקיים את מצוות "ונשמרתם" כל רגע ורגע ששהה בביתו. היום זה הסתיים.

הרב אידלשטיין הורה לתלמידי הישיבה לחזור לספסל הלימודים. כל אחד בקפסולתו שלו. על מסיכות, אלכוג'ל ושמירה על הנחיות לא היו צריכים לדבר, זה היה ברור מאליו.