'אנחנו המומים ממסירות הנפש של הצעירים ללימוד תורה'

׳צריך לראות מקרוב כדי להאמין, מי שלא רואה את זה לא יכול להאמין איזו מסירות נפש מגלים היום הצעירים בהקריבם למען לימוד התורה׳ כך אומר לאתר ׳אחינו׳ הרב אריאל אלבז מראשי הישיבה הקדושה ׳אחינו׳.

יש אצלינו עשרות צעירים שלא מעניין אותם כלום והם רוצים רק ללמוד תורה. היינו נוכחים השבוע לסיפור מרגש של ממש, שמוכיח שוב עד כמה ילדי ישראל צמאים לרוחניות, ומתקיימת בהם נבואת אחרית הימים "והשלכתי רעב בארץ לא רעב ללחם ולא צמא למים כי אם לשמוע את דבר ה'".

 

מדובר בילד בן 13.5, שלומד בבית ספר שאינו דתי, ובמקביל הוא נמצא איתנו בקשר ומתחזק מאוד ביהדותו. לפני כשבוע התבשרו התלמידים בבית הספר שהשבוע הם יוצאים לטיול שנתי בן שלושה ימים לנגב, ניצל הילד את ההזדמנות והודיע להורים שבמקום ללכת לטיול, הוא מתכוון להקדיש את שלושת הימים בשביל ללמוד בישיבה. מיותר לתאר עד כמה טיול שנתי מביא שמחה לילדים בני 13, ובפרט טיול כה ארוך של 3 ימים, והנה הילד הזה, בצימאונו הגדול ליהדות ורוחניות, העדיף לוותר על הטיול, בשביל שיוכל לשבת בישיבה.

 

עוד סיפור של צימאון לתורה, ראינו אצל בחור בן 20 פלוס, שעמד לסיים ארבע וחצי שנות לימוד בשביל להוציא תואר, ועכשיו, חודשיים לפני המבחן, בזמן שכל החברים שלו מתכוננים למבחן הגדול ולומדים בקדחתנות מבוקר ועד לילה, הוא החליט שהוא פשוט לא מסוגל להיות שקוע במבחנים האלה והחליט בשלב זה לעשות הפסקה לתקופה של כמה חודשים בלימודי החול והמבחנים, ותחת זאת להשקיע את כולו בלימוד תורה, שאלתי אותו למה עשית את זה והוא ענה בפשטות: אני חייב את זה לנשמה שלי.

 

גם התלמידים עצמם מתקדמים באופן מטאורי שני תלמידים בישיבה בני 15 ו-17, שרק לפני כשנה נכנסו לישיבה ולא ידעו כיצד קוראים את הגמרא, הצליחו להתקדם ולסיים את מסכת גיטין, אותה למדו בהתמדה מקצה לקצה. את סעודת המצווה נקיים אי"ה בימים הקרובים.