ההצלחה הגדולה

תשעה מבוגרי ישיבת ׳אחינו׳ בירושלים נקלטו בהצלחה בישיבות גבוהות מהמובחרות ביותר. עד לפני שנתיים-שלוש הם עוד היו רחוקים מהיהדות. סיפור של הצלחה.

תשעה מבוגרי ישיבת 'אחינו' בירושלים נקלטו בהצלחה בישיבות גבוהות מהמובחרות ביותר. עד לפני שנתיים-שלוש הם  עוד היו רחוקים מהיהדות. סיפור של הצלחה.

 

עוד תשעה בחורים, בוגרי הישיבה הקדושה 'אחינו' שבירושלים, התחילו את ה"זמן" החדש בישיבות גבוהות מהמובחרות ביותר, ובכך הם מצטרפים ל-24 בוגרי הישיבה שכבר מצאו את מקומם בעולם הישיבות. המדהים הוא שכל הבוגרים הללו, החובשים עתה את ספסלי בית המדרש ומרשימים את כל רואיהם ברצינותם ובהתמדתם, היו עוד לפני שנתיים-שלוש רחוקים מהיהדות שלא הכירו צורת אות. "מדובר בתשעה צעירים מבריקים ומחוננים שעד לפני שנים ספורות למדו בבתי ספר חילונים והיום הם בני תורה לכל דבר", מספר לנו ראש הישיבה, הרב אריאל אלבז.

 

אחד הבוגרים הללו הוא נאור, צעיר כריזמטי ומוכשר שלמד בתיכון חיל האוויר היוקרתי עד שנכנס לישיבה לפני שנתיים ונעשה בחור ישיבה לכל דבר. כשמשוחחים היום עם נאור קשה להאמין למסלול החיים הדרמטי שהספיק לעבור בשנותיו הצעירות. הוא מונח היטב בסוגיות הגמרא, משוחח בעגה ישיבתית רהוטה, בקיא בניואנסים הקטנים ביותר כבן תורה מבטן ומלידה.

 

שלומי כ. הוא בוגר נוסף שהגיע בכיתה י' מתיכון חילוני בירושלים, למד בישיבות 'אחינו', וכעת הוא עושה חיל בישיבה חשובה בירושלים. "אחד הבוגרים שלנו", מספר הרב אלבז, "הוא בחור מחולון שאביו התנגד בתחילה למהלך שעשה. עד לפני שנתיים הוא היה חילוני גמור וכעת יש לו חברותה בגמרא עד לשעות הלילה המאוחרות.

 

"המטרה שלנו בישיבה היא לתת לבחור את כל הכלים הבסיסים כדי שיוכל להתערות בצורה מוצלחת ונכונה בעולם הישיבות" מסביר הרב אלבז, "אנחנו נותנים לו את הבסיס החברתי, ההשקפתי והתורני. ברגע שאנחנו רואים שהוא מספיק "מבושל" אנחנו לא נשאיר אותו כאן, נדחוף אותו קדימה". 

 

מהו סוד ההצלחה של ישיבת 'אחינו'?  "פשוט מאוד" מסביר הרב אלבז, "אין אצלנו פשרות ברמה הלימודית וגם אין אצלנו פשרות במתיקות התורה – זהו הרעיון הבסיסי. אנחנו נותנים לבחור את כל היכולת להתפתח ולצמוח, האווירה המיוחדת של 'אחינו', המשפחתיות של הישיבה, התחושה המרוממת – זה החלק שלנו. את כל השאר המאור שבתורה כבר עושה".

 

וכאן ההזדמנות שאני קורא לכל הצעירים המתחזקים תראו את ההצלחה של המצטרפים לישיבות תעשו צעד נוסף והחיים שלכם יקבלו תוכן יהודי נפלא. כל צעיר שמלבט מוזמן להתקשר אלי 050-4146778