המחשבות משתלטות עלי, מה אעשה?

אני מנסה לשמור את המחשבה שלי, אבל זה מאוד קשה לי, כי כל מה שאני מנסה לעשות, המחשבות מתגברות יותר, ואפילו אם אני מזיז את הראש לכל הכיוונים, הן לא מסתלקות. לפי מה שאתה שואל אני מבין את שורש הבעיה. אתה מנסה להילחם עם המחשבות ולגרש אותן. אבל באמת ידידי, זו לא הדרך לגרש אתקרא עוד...

אני מנסה לשמור את המחשבה שלי, אבל זה מאוד קשה לי, כי כל מה שאני מנסה לעשות, המחשבות מתגברות יותר, ואפילו אם אני מזיז את הראש לכל הכיוונים, הן לא מסתלקות.

לפי מה שאתה שואל אני מבין את שורש הבעיה. אתה מנסה להילחם עם המחשבות ולגרש אותן. אבל באמת ידידי, זו לא הדרך לגרש את המחשבות הרעות, כי ככה הן רק מתגברות יותר, כמו שאתה רואה בעצמך. ובאמת יש עצה פשוטה, כמו שכתוב בספרים: כשמגיעה לראש שלך איזו מחשבה שהיא לא טהורה, אז אתה צריך פשוט לחשוב מחשבה אחרת לחלוטין,

מחשבה בתורה או אפילו בדברים אחרים מותרים. העיקר שתחשוב מחשבה אחרת. מוח האדם לא יכול להכיל שתי מחשבות בבת אחת, ככה שממילא אתה תיפטר מהמחשבה שמציקה לך.

עכשיו חשוב מאוד שתדע שהעצה הזאת לא תעבוד, אם אחרי שתחשוב מחשבה אחרת, אתה תחזור ותבדוק אחר כך אם המחשבה הרעה עוד נמצאת. כי בזה שאתה בודק אם המחשבה הרעה קיימת, אתה שוב מתייחס אליה, וממילא אתה שוב חושב אותה. לכן אל תתייחס למחשבה האסורה בכלל ותתעלם ממנה לחלוטין,

ואז בעזרת השם תראה שהישועה שלך תבוא. ואל תתבלבל אם פעם לא הצלחת, פשוט מיד כשאתה תופס את עצמך, תברח מהר מההרהורים הרעים, ותקבל שכר גדול על כל פעם שאתה מפסיק לחשוב מה שאסור.

שאלות ותשובות על הישיבה

שאל את הרב און ליין 

תשובות בעניני חגים ומועדים

ארגון "אחינו" הינו ארגון שמטרתו הינה סיוע לנערים המפלסים את דרכם בעולמה של היהדות. הארגון הציב לעצמו כמטרה לתת לנערים אלו את הכלים והאפשרויות להיחשף לעולמה של היהדות ולמצוא את מקומם בעולם זה.

הארגון מסייע לנערים באמצעותם של מאות פעילים הפזורים בכל הארץ אשר הינם בקשר אישי ויומיומי עם הנערים המעוניינים בכך. הפעילים לומדים בצוותא עם הנערים ומסייעים להם להשתלב בעולמה המרתק של היהדות.