אם אני עובד את ה' אני לא מאושר! למה?

      למה רק אדם שרוצה להשיג דברים גשמיים בעולם הזה, תמיד לא מרוצה ממה שיש לו? הרי גם אדם שרוצה לעבוד את השם, לא משיג את מה שהוא רוצה ביום אחד, אז איך הוא יכול להיות מאושר?       כשאדם רוצה איזה דבר, אז בעצם הוא רוצה להיות מאושר. וכשהוא משיג אתקרא עוד...

 

   

למה רק אדם שרוצה להשיג דברים גשמיים בעולם הזה, תמיד לא מרוצה ממה שיש לו? הרי גם אדם שרוצה לעבוד את השם, לא משיג את מה שהוא רוצה ביום אחד, אז איך הוא יכול להיות מאושר?

 

   

כשאדם רוצה איזה דבר, אז בעצם הוא רוצה להיות מאושר. וכשהוא משיג את מה שהוא רוצה והוא רואה שעדיין הוא לא מאושר, אז הוא חושב שאם יהיה לו משהו אחר הוא בטוח יהיה מאושר. לכן הוא מתחיל לרצות שוב דבר אחר. ככה תמיד. אבל בעבודת השם, כל אחד שמצליח לעשות אפילו מצוה אחת, הוא שמח שהצליח לעשות דבר שיישאר קיים בשבילו לעד ולעולמי עולמים, לכן הוא יכול לשמוח עם כל דבר שהוא מצליח לעשות.

בעבודת השם האדם יודע שגם אם הוא לא הגיע לשלמות, עדיין יש להשם יתברך נחת רוח מכל דבר שהוא מצליח לעשות במצב שלו. וגם זה שהוא רוצה לעבוד את השם, זה בעצמו כבר חשוב ויקר מאוד בעיני השם יתברך. אז בשביל מה לו להיות עצוב? כמו שכתוב בספר קדושת לוי (פרשת תצווה), "האדם הרוצה בתענוגים גשמיים חסר לו תמיד, כי אם יש לו תענוג זה, חסר לו תענוג כבוד וכיוצא. מה שאין כן בעבודת הבורא, מי שעובד אותו יתברך אז הוא שלם בכל מיני שלמות".

 כאן תוכל להפנות לרב את שאלתך, הרב ישתדל לענות בהקדם האפשרי.
התשובות נשלחות ישירות למייל השואל. לשליחה יש למלא את הטופס המופיע כאן:

אז מה, זהו? יותר אסור לצחוק? תשובה עפ"י ההלכה

האם זה תקף גם ביחס לחיינו? קרא את ההוראות!

שלשה ספורים, סגולה אחת! אף פעם לא יזיק לדעת!

היכן נמצאת הבגרות האמיתית? אקטואלי להיום

אז שכחתי לענות אמן. מה כבר קרה? כנסו ותקראו ספור

שאלות ותשובות על הישיבה

שאל את הרב און ליין 

תשובות בעניני חגים ומועדים

ארגון "אחינו" הינו ארגון שמטרתו הינה סיוע לנערים המפלסים את דרכם בעולמה של היהדות. הארגון הציב לעצמו כמטרה לתת לנערים אלו את הכלים והאפשרויות להיחשף לעולמה של היהדות ולמצוא את מקומם בעולם זה.

הארגון מסייע לנערים באמצעותם של מאות פעילים הפזורים בכל הארץ אשר הינם בקשר אישי ויומיומי עם הנערים המעוניינים בכך. הפעילים לומדים בצוותא עם הנערים ומסייעים להם להשתלב בעולמה המרתק של היהדות.