המלחמה במחשבות!

אני לא יודע מה לעשות, כל הזמן מגיעות אליי מחשבות רעות לראש, ואני מנסה לחשוב מחשבות אחרות, אבל זה לא נגמר. ואין לי כוח למלחמה הזאת שנמשכת כל היום. הקושי שלך מובן בהחלט. הגמרא אומרת (בבא בתרא קס"ד:), שמהרהורי עבירה האדם לא ניצול בכל יום אלא במאמץ גדול. זו באמת העבודה שלנו. ותדע שעל המחשבהקרא עוד...

אני לא יודע מה לעשות, כל הזמן מגיעות אליי מחשבות רעות לראש, ואני מנסה לחשוב מחשבות אחרות, אבל זה לא נגמר. ואין לי כוח למלחמה הזאת שנמשכת כל היום.

הקושי שלך מובן בהחלט. הגמרא אומרת (בבא בתרא קס"ד:), שמהרהורי עבירה האדם לא ניצול בכל יום אלא במאמץ גדול. זו באמת העבודה שלנו. ותדע שעל המחשבה הראשונה שמגיעה אליך בלי כוונה, אתה לא תיענש, כי מה יכולת לעשות.

אולי יעזור לך לדעת שבכל פעם שאתה מתגבר על המחשבות הרעות, יש לקדוש ברוך הוא תענוג גדול, וההתגברות הזאת היא יקרה מאוד בעיניו. כשתדע את זה, אתה לא תתייאש מזה שאתה צריך להילחם במחשבות שלך.

בשביל להבין את זה, אומר לך משל ונמשל מהספרים הקדושים. המשל מספר על מלך אדיר וחזק שהגיע יום הולדתו והוא רצה לערוך נשף מפואר. מה עשה? הוא ציווה לעבדיו שישכרו פועלים, יבנו אצטדיון גדול ויפה ויביאו הרבה חיות טורפות. הכינו העבדים את הכל בדיוק כמו שהמלך רצה. ביום הולדתו של המלך, התיישבו הוא וכל עבדיו באצטדיון, ציווה המלך לשחרר את כל החיות כדי שיילחמו אחת בשנייה, והמלך הסתכל ונהנה מאוד.

שאלות ותשובות על הישיבה

שאל את הרב און ליין 

תשובות בעניני חגים ומועדים

ארגון "אחינו" הינו ארגון שמטרתו הינה סיוע לנערים המפלסים את דרכם בעולמה של היהדות. הארגון הציב לעצמו כמטרה לתת לנערים אלו את הכלים והאפשרויות להיחשף לעולמה של היהדות ולמצוא את מקומם בעולם זה.

הארגון מסייע לנערים באמצעותם של מאות פעילים הפזורים בכל הארץ אשר הינם בקשר אישי ויומיומי עם הנערים המעוניינים בכך. הפעילים לומדים בצוותא עם הנערים ומסייעים להם להשתלב בעולמה המרתק של היהדות.