איך אני אגיע לזה שכל מה שאני ארצה זה רק לעבוד את השם?

      איך אני אגיע לזה שכל מה שאני ארצה זה רק לעבוד את השם? כי אפילו שעכשיו אני מבין את זה אבל במציאות במשך היום אני שוכח לגמרי שאני רוצה לעבוד את השם, ואני מחפש איך ליהנות בעולם הזה.       באמת אתה צודק שהקושי העיקרי הוא להגיע לזה שנזכור במשך היוםקרא עוד...

 

   

איך אני אגיע לזה שכל מה שאני ארצה זה רק לעבוד את השם? כי אפילו שעכשיו אני מבין את זה אבל במציאות במשך היום אני שוכח לגמרי שאני רוצה לעבוד את השם, ואני מחפש איך ליהנות בעולם הזה.

 

   

באמת אתה צודק שהקושי העיקרי הוא להגיע לזה שנזכור במשך היום שהרצון שלנו הוא לעשות את רצון השם.

אבל העצה לזה היא, שכמו שאדם שרוצה לזכור את מה שהוא למד, הוא צריך לחזור על זה שוב ושוב, ככה כשנזכיר לעצמנו שכל הנאה כאן בעולם נגמרת מהר מאוד ורק כשאנחנו עושים מצוות ומעשים טובים הרווח הוא שלנו לנצח, אז ברור שנרצה לעשות רק את רצון השם.

אנחנו רק צריכים להזכיר את זה לעצמנו בכל יום, לשבת קצת זמן עם עצמנו בלי לחץ, וברוגע להזכיר לעצמנו שבאמת באנו לפה לעולם לא בשביל ליהנות, אלא בשביל לעבוד את השם. וכדאי גם ללמוד בספרים שמזכירים את זה. גם טוב שהאדם יזכיר לעצמו בבוקר שהמטרה שלו היא רק לעבוד את השם. דבר נוסף שיכול לעזור לך מאוד, הוא למצוא חבר טוב לדבר איתו על ענייני עבודת השם, וככה תיזכרו בזה ביחד.

 כאן תוכל להפנות לרב את שאלתך, הרב ישתדל לענות בהקדם האפשרי.
התשובות נשלחות ישירות למייל השואל. לשליחה יש למלא את הטופס המופיע כאן:

אז מה, זהו? יותר אסור לצחוק? תשובה עפ"י ההלכה

האם זה תקף גם ביחס לחיינו? קרא את ההוראות!

שלשה ספורים, סגולה אחת! אף פעם לא יזיק לדעת!

היכן נמצאת הבגרות האמיתית? אקטואלי להיום

אז שכחתי לענות אמן. מה כבר קרה? כנסו ותקראו ספור

שאלות ותשובות על הישיבה

שאל את הרב און ליין 

תשובות בעניני חגים ומועדים

ארגון "אחינו" הינו ארגון שמטרתו הינה סיוע לנערים המפלסים את דרכם בעולמה של היהדות. הארגון הציב לעצמו כמטרה לתת לנערים אלו את הכלים והאפשרויות להיחשף לעולמה של היהדות ולמצוא את מקומם בעולם זה.

הארגון מסייע לנערים באמצעותם של מאות פעילים הפזורים בכל הארץ אשר הינם בקשר אישי ויומיומי עם הנערים המעוניינים בכך. הפעילים לומדים בצוותא עם הנערים ומסייעים להם להשתלב בעולמה המרתק של היהדות.