פושע שעשה מצוה – ילך לגיהנום, אז מה עם השכר?

      למדתי ששכר על מצוה אחת גדול יותר מהעונש על כל העבירות. העניין הוא שאם אדם הוא באמת הפושע מספר אחד בעולם, בטוח שיהיו לו עונשים מפה ועד הודעה חדשה, ואחר כך יהיה לו גיהינום שחבל על הזמן, ואם כן מתי בדיוק הוא יקבל את השכר שלו? אני יודע שגיהינום זה מקסימום שניםקרא עוד...

 

   

למדתי ששכר על מצוה אחת גדול יותר מהעונש על כל העבירות. העניין הוא שאם אדם הוא באמת הפושע מספר אחד בעולם, בטוח שיהיו לו עונשים מפה ועד הודעה חדשה, ואחר כך יהיה לו גיהינום שחבל על הזמן, ואם כן מתי בדיוק הוא יקבל את השכר שלו? אני יודע שגיהינום זה מקסימום שנים עשר חודשים, אבל עד שהוא מגיע אליו, יש עונשים שיכולים להימשך הרבה מאוד זמן, כמו כף הקלע וכדומה.

 

   

תשובה:
כל מה שלמדת נכון.

ובכל זאת,
השכר של הפושע הזה על מצוה אחת יהיה גדול יותר מהעונש. כמה שנים לפי דעתך יסבול הפושע הזה, הפושע מספר אחת בעולם, כמו שאתה קורא לו? מאה אלך שנה, נאמר? עכשיו, אם העונש היה מאה אלף שנים, אז השכר על מצוה אחת הוא לא רק מאה אלף שנים, הוא מאה אלף כפול מאה אלף, כלומר, עשרה מיליארד! וכשהשנים האלו יעברו, הוא ימשיך לקבל שכר עשר מיליארד שנים כפול עשר מיליארד, שהן טריליוני שנים. וכשאלו יסתיימו, הוא ימשיך לקבל שכר מאה טריליון שנים כפול מאה טריליון, וככה בלי סוף.

אז מה זה מאה אלף שנים של עונש, לעומת אין סוף שנים של שכר?

שאלות ותשובות על הישיבה

שאל את הרב און ליין 

תשובות בעניני חגים ומועדים

ארגון "אחינו" הינו ארגון שמטרתו הינה סיוע לנערים המפלסים את דרכם בעולמה של היהדות. הארגון הציב לעצמו כמטרה לתת לנערים אלו את הכלים והאפשרויות להיחשף לעולמה של היהדות ולמצוא את מקומם בעולם זה.

הארגון מסייע לנערים באמצעותם של מאות פעילים הפזורים בכל הארץ אשר הינם בקשר אישי ויומיומי עם הנערים המעוניינים בכך. הפעילים לומדים בצוותא עם הנערים ומסייעים להם להשתלב בעולמה המרתק של היהדות.