279 מיליון ש"ח פיצויים

ידיעה שולית שפורסמה לאחרונה בכלי התקשורת, דיווחה על כך שהמדינה תשלם לגורמים עסקיים פרטיים יותר מארבעה מיליארד שקל פיצויים, עקב החלטת בית המשפט העליון שלא לאפשר פתיחת בתי סוהר המנוהלים על ידי חברות עסקיות

ידיעה שולית שפורסמה לאחרונה בכלי התקשורת, דיווחה על כך שהמדינה תשלם לגורמים עסקיים פרטיים יותר מארבעה מיליארד שקל פיצויים, עקב החלטת בית המשפט העליון שלא לאפשר פתיחת בתי סוהר המנוהלים על ידי חברות עסקיות.

 

הידיעה הזו הוצנעה בשטח של פחות מרבע עמוד פנימי בעיתונים הכללים וכמעט שלא הוזכרה בכלי התקשורת המשודרים.

 

לעומת זאת, החלטה אחרת של הממשלה להעביר את חדר המיון בבית החולים ברזילי באשקלון זכתה לכותרות ראשיות בעמודים הראשיים מהרגע שנפלה ועד לרגע זה ממש. הם לא עוזבים את זה לרגע, בעיקר לא את המחיר הנורא והאיום שצריך להשקיע בהעברת חדר המיון- תשעים מליון שקל.

 

בצד האחד צריכה המדינה לשלם רבע מיליארד שקל בגלל החלטה ערכית של בית המשפט העליון שבאה לבטל החלטת ממשלה וחקיקה בכנסת, ואיש אינו פוצה פה ומצפצף והעניין אפילו אינו מפורסם למרות השערורייה שבו ומוצנע בעמודים אחוריים. ושלא תבינו לא נכון. את ההחלטה על ביטוח החוק לבניית בתי סוהר פרסמו בעמודים הראשונים תוך מתן כבוד ויקר למערכת המשפט אבל את המחיר של ההחלטה- למעלה מרבע מיליארד שקל או מדויק יותר מאתיים שבעים ותשעה מליון שקל. את זה הצניעו. זה כבר לא מעניין.

 

* * *

 

לעומת זאת, ההחלטה המאד ערכית לשמור על קברי קדמונים לא עניינה איש, אבל ברגע שדיברו על המחיר – תשעים מליון שקל- זה מפורסם בכל כלי תקשורת לכל סוגיהן, והם לא ינוחו עד שיבטלו את ההחלטה, כאמור החלטת ממשלה.

 

שלא לדבר על כך שההחלטה להקים חדר מיון ממוגן לביה"ח ברזילי התקבלה לפני שנים, אלא שהאוצר הודיע שאין לו כסף לממן אותה, כעת, כשהגיע סגן שר חרדי והצליח להשיג מימון – פתאום התנפלות חסרת תקדים על תוספת תקציב מסיבה ערכית- שמירה על קברי קדמונים- החרדים הפכו לאנשים הרעים בעוד שופטי בית המשפט העליון שבזבזו למדינה 279,000,000 שקל- יצאו בלא פגע.

 

אם רציתם – עוד הוכחה לכך שמי שמחזיק את המיקרופון הוא זה שמנצח.

למרות שאוכלוסיית המדינה מורכבת מתשעים וחמשה אחוז ימין ומרכז, וחמישה אחוז שמאל – מכיוון שבידי חמישה האחוז הזה, ישנה היכולת לשפוט ולכלוא אנשים, לבטל חוקים ולהורות על חקיקה – הכוח בידם, ועדיין היה בידי ההמון ליטול את הכוח הזה, אך מפני שהמיקרופונים, העטים, הטורים והמצלמות מוחזקים בידי פרומיל העובד בשרות חמישה האחוז (או להפך, חמשה אחוזים עובדים אצל מחזיקי המיקרופונים) אין כל סיכוי להמון להפסיק את השלטון הדיקטטורי הזה.

 

ממשלות יעלו ויפלו, הימין – מרכז יתחזק ויתעצם, זה לא יבוא לידי ביטוי, כל עוד המיקרופונים בידי צד אחד – שמאלי, קיצוני ובעיקר – שונא דת.

 

 

***

 

האמת היא שמה שהם (אנשי השמאל) עושים לנו, עושים אומות העולם לישראל.

 

בשעה שבסעודיה הולכים להרוג איש תקשורת לבנוני בעוון חיזוי עתידות, באפגניסטן ופקיסטאן ועוד הרבה סטאן הורגים אנשים בגלל אחזקת מצלמה, שלא לדבר על איראן שהולכת להצטייד בנשק הגרעיני, מה חושבות אומות העולם?

 

רמת שלמה. כן ה"רכס" המוכר לכולם מירושלים. הוא ולא אחר מסכן את שלום העולם. האברכים שלומדים שם בכוללים והילדים הרבים המתגוררים שם בלעה"ר, הם אלה שמסכנים את שלום העולם. לא איראן, לא גרעין, לא עריפת ראשים בסעודיה ולא הריגת חובבי צילום באפגניסטאן. רק רכס שועפט מסכן את שלום העולם. תשאלו את אובאמה. הוא בעצמו אומר.

 

נשיא ארה"ב אחד המנהיגים הבולטים בעולם, האיש שקד בפני מלך סעודיה, דאג להניח את נעליו על השולחן מול עיניו הנדהמות של נתניהו, ולא זה בלבד אלא שדאג שהתמונה תופץ בכל עיתוני העולם כדי להשפילו עוד. כבר אז ניתן היה להבין, לדעתם של הפרשנים, את הכיוון אליו אנחנו הולכים, ולא שהיה לנו משהו לעשות עם זה.

 

****    

 

ומה באמת עושים?

 

האמת? בדיוק כפי שעשו אבותינו מימים ימימה. אנחנו בגלות. וכשהפריץ כועס, אנחנו צריכים לחלות את פניו. לפייס אותו ולרצות אותו. כל החכמים שמייעצים לנתניהו להשיב לאובאמה מנה אחת אפיים אינם יודעים על מה הם שחים. ישראלים רבים התרגלו לטפוח לעצמם על הכתף ולומר "ראו לאן הגענו" לא נעים לומר, אך הם דומים לזבוב שהתמקם בטעות על גב הפיל ולוחש באוזניו "תראה כמה אבק אנחנו עושים". אולי ישראל אינה זבוב אך אם לא חסדי אומות העולם, שלוחי שמים ברחמיו הרבים, היינו עלולים להיות נמעכים זה מכבר תחת פיל זה או אחר, ואם מישהו חולק על הקביעה הזו הוא יכול ללכת שישים שנה אחורה, כאשר איש לא מנע מהפילים ימ"ש לטבוח בנו, ואכן מיליונים הי"ד נפלו.

 

 

עמדת היהדות החרדית, בשונה מזו הלאומית, הייתה תמיד בכיוון הזה. להכיר בזה שאנו מצויים בעונש הגלתו, לא להתגרות מלחמה בגויים, ולא לנפנף בכוחי ובעוצם ידי.

 

מה עוד שאנו בגלות בתוך גלות. גם בקרב בני עמנו. והוכחות לכך לא חסר. מי ששולט כאן באמת, זה לא הימין ולא השמאל כי אם מיעוט רחוק מדת, ואף שונא דת, ששולט לא רק על החוקים אלא על דעת ההמון, או לפחות על יכולתו של הציבור להביע עמדתו. האם עלינו לנהוג מול המדכאים בשפל רוח כמו מול הפריץ? בס"ד יש מי שיענה את התשובה על כך במקומנו ואלה הם רבותינו מנהיגי הדור שליט"א, המנווטים בין הדברים שעליהם יש להבליג ולשתוק, עניינים של שתדלנות ועניינים שיש לצאת עליהם למאבק בנערנו ובזקננו.