קבלו 'טיפ' רפואי יוצא דופן, שמתאים במיוחד ליהודים…

 הודעה חשובה לכל מחפשי הדיאטות

עד לפני שנים לא רבות, ניזונו בני האדם ממזון טבעי בלבד. סל המזון שלהם כלל מיני מאפה, פירות וירקות, דגים, בשר בקר ובשר עוף, וחלב שהגיע גם בצורה של גבינה.

הסוכר למשל, הפך למאכל נפוץ רק לפני כמאתיים שנה. המלח היה אומנם בשימוש נרחב הרבה קודם לכן, אבל מחירו היה גבוה מאוד, ולכן נהגו רוב בני האדם להשתמש בו במידה ובמשורה.

בימינו מורכב התפריט השגרתי ממזון מתועש. פסטות, מוצרי חלב ממותקים, והרבה מאוד חומרים ומטבלים המתובלים בכמויות גדולות של סוכר, מלח ומונוסודיום.

בהתאם לכך, החלו בני האדם לסבול ממחלות שונות הקשורות בהשמנת יתר וצריכה לא מבוקרת של מלח וסוכר. המחלות הללו לרוב אינן קטלניות בטווח הזמן המיידי, אך בטווח הארוך הן גורמות לגוף נזקים קשים מאוד, מקצרות את תוחלת החיים ופוגעות פגיעה קשה באיכות החיים.

לנוכח האמור חשוב מאוד לשמור על תזונה מאוזנת, ולהשתדל שהיא תהיה טבעית ככל האפשר. את צריכת המלח יש לצמצם ולא פחות מכך מומלץ לצמצם גם את צריכת הסוכר. שכן אלו גורמים למחלות לחץ דם, סוכרת, בעיות לב, שבץ מוחי ועוד פגיעות רפואיות רבות אחרות.

סיבה נוספת לפגיעה באיכות החיים שלנו מבחינה רפואית, היא המעבר של האנושות מחיי עמל ויגיעה, לחיים של נוחות ופינוק. אם בעבר היו צריכים לצעוד למרחקים, לחרוש, לקצור ולזרוע באופן ידני, להזיע במהלך כיבוס הבגדים, ולשאת על הגב את שק הקמח לצורך לישתו ואפיית הלחם, כיום אנחנו עסוקים בעיקר בישיבה מול המחשב, ורוב האנשים 'מזיעים' במשרד כשהפעילות המרכזית בסדר היום שלהם כוללת הנעה של האצבעות על פני המקלדת.

לכן ממליצים הרופאים וכל העוסקים ברפואה על ענפיה השונים, להקפיד על פעילות גופנית קבועה ומסודרת. הליכה נמרצת, מעט התעמלות מדי יום, ולהשתדל לעשות דברים באופן עצמאי ללא עזרת מכשירים מתקדמים. עדיף לעלות במדרגות ולא במעלית, לצעוד רגלית ולא ברכב ומידי פעם גם לצאת לים או לבריכה או לכל פעילות ספורטיבית אחרת.

בניגוד למה שחושבים אנשים שונים, הדאגה לבריאות הגוף לא רק שאינה מנוגדת לערכי התורה, אלא היא גם מצוה מתחייבת על פי התורה הקדושה שמצווה עלינו 'ונשמרתם לנפשותיכם', ואוסרת עלינו להשחית את מה שברא הקדוש ברוך הוא בעולמו, וכפי שאמרו חכמנו זיכרונם לברכה שמצוות 'בל תשחית' חלה גם על גוף האדם עצמו.

ולסיום, קבלו 'טיפ' רפואי יוצא דופן, שמתאים במיוחד ליהודים…

ברכת אשר יצר.

זוהי ברכה אותה מברכים לאחר היציאה לשירותים, ובה אנחנו מודים לקדוש ברוך הוא על החכמה הנפלאה שבה ברא את גוף האדם, כשהוא כולל בתוכו את כל האיזונים הנדרשים על מנת שיוכל להתקיים לאורך ימים.