אני לא מצליח להוריד את העיניים

מה לעשות כשבטעות אני רואה איזה דבר שאסור לראות, ולפעמים אני לא מצליח להוריד מיד את העיניים? תשובה: על הפעם הראשונה שהאדם נכשל בפתאומיות, אי אפשר לשפוט אותו על זה. והניסיון הוא מאותו רגע והלאה, שיפסיק להסתכל על הדבר האסור. תראה כמה היצר מבלבל את האדם: לפעמים האדם פוחד שאולי הוא נכשל באיזה משהו שאסורקרא עוד...

מה לעשות כשבטעות אני רואה איזה דבר שאסור לראות, ולפעמים אני לא מצליח להוריד מיד את העיניים?

תשובה:

על הפעם הראשונה שהאדם נכשל בפתאומיות, אי אפשר לשפוט אותו על זה. והניסיון הוא מאותו רגע והלאה, שיפסיק להסתכל על הדבר האסור.

תראה כמה היצר מבלבל את האדם: לפעמים האדם פוחד שאולי הוא נכשל באיזה משהו שאסור לראות, ואז היצר מפתה אותו שיסתכל שוב אם זה היה באמת משהו שאסור לראות או לא. גם אם האדם ראה איזה דבר אסור, זה היה בשוגג ובלא כוונה, אבל עכשיו היצר מפתה אותו שיסתכל בכוונה.

לכן אם קורה לך מקרה כזה, תדע שזו עצת היצר ואל תתייחס בכלל למה שראית או לא ראית, ותמשיך ללכת הלאה.

שאלות ותשובות על הישיבה

שאל את הרב און ליין 

תשובות בעניני חגים ומועדים

ארגון "אחינו" הינו ארגון שמטרתו הינה סיוע לנערים המפלסים את דרכם בעולמה של היהדות. הארגון הציב לעצמו כמטרה לתת לנערים אלו את הכלים והאפשרויות להיחשף לעולמה של היהדות ולמצוא את מקומם בעולם זה.

הארגון מסייע לנערים באמצעותם של מאות פעילים הפזורים בכל הארץ אשר הינם בקשר אישי ויומיומי עם הנערים המעוניינים בכך. הפעילים לומדים בצוותא עם הנערים ומסייעים להם להשתלב בעולמה המרתק של היהדות.