לא רוצה לשמוח

הרבה פעמים כשאני נכשל ונהיה עצוב, אני מרגיש שאני רוצה להישאר עצוב ולא לחזור להיות שמח. מה שאתה מרגיש רצון להיות עצוב, זה רק עצת היצר.כמו שגילה לנו האר"י הקדוש (שער הגלגולים), ש"כל העצבות בא מן החיצונים" (כוחות הטומאה). ובשער המצוות כתוב, ש"העצבות גורמת מניעת העבודה מקיום המצוות, וביטול עסק התורה וכוונת התפילה, ומבטל מחשבהקרא עוד...

הרבה פעמים כשאני נכשל ונהיה עצוב, אני מרגיש שאני רוצה להישאר עצוב ולא לחזור להיות שמח.

מה שאתה מרגיש רצון להיות עצוב, זה רק עצת היצר.
כמו שגילה לנו האר"י הקדוש (שער הגלגולים), ש"כל העצבות בא מן החיצונים" (כוחות הטומאה). ובשער המצוות כתוב, ש"העצבות גורמת מניעת העבודה מקיום המצוות, וביטול עסק התורה וכוונת התפילה, ומבטל מחשבה טובה לעבוד את ה', והוא שער גירוי הסתת היצר הרע". מה שאתה צריך לעשות זה לברוח מהר בכל הכוח שלך מהעצבות, ולנסות לעשות דברים שישמחו אותך, כדי שתשמח כל הזמן.

כמו שאומר המהר"ל מפראג ('דרך חיים' אבות י'), "כי השמחה מדה גדולה, כי כאשר אדם הוא בשמחה – הוא בשלמות, ועל ידי זה הוא מקבל התורה שהיא שלמות האדם".
 

שאלות ותשובות על הישיבה

שאל את הרב און ליין 

תשובות בעניני חגים ומועדים

ארגון "אחינו" הינו ארגון שמטרתו הינה סיוע לנערים המפלסים את דרכם בעולמה של היהדות. הארגון הציב לעצמו כמטרה לתת לנערים אלו את הכלים והאפשרויות להיחשף לעולמה של היהדות ולמצוא את מקומם בעולם זה.

הארגון מסייע לנערים באמצעותם של מאות פעילים הפזורים בכל הארץ אשר הינם בקשר אישי ויומיומי עם הנערים המעוניינים בכך. הפעילים לומדים בצוותא עם הנערים ומסייעים להם להשתלב בעולמה המרתק של היהדות.