עיר בפיליפינים החלה להטיל קנסות ועונשים על דוברי לשון הרע

בעירייה הסבירו כי החוק חשוב ונחוץ מאוד, וכי הזמן המתאים ביותר לכניסתו לתוקף הוא בימים אלו, כאשר הקיץ הולך ומתגבר

עיתון המבשר /// יעקב א. לוסטיגמן

אם אתם מבקרים בפיליפינים, כדאי שתרעננו קודם כל את הידע שלכם בהלכות שמירת הלשון: עיריית בינלאון, השוכנת מצפון לבירת הפיליפינים מנילה, החליטה להטיל קנסות כספיים ועבודות שירות על תושבי העיר שידברו לשון הרע ורכילות, על אחת כמה וכמה אם הם יעלו את הדברים על הכתב ויפרסמו ברשתות המחשבים.

העונש שיוטל על מי שנתפס דובר לשון הרע בפעם הראשונה: קנס של 200 פסו, סכום המקביל לכ-14 שקלים, וכן שלוש שעות עבודות שירות בפינוי אשפה מרחובות העיר. עבריינים מועדים שייתפסו עוברים על החוק בפעם השנייה, יקבלו עונש של 1,000 פסו (כ-70 שקלים), ושמונה שעות של פינוי אשפה.

בעירייה הסבירו כי החוק חשוב ונחוץ מאוד, וכי הזמן המתאים ביותר לכניסתו לתוקף הוא בימים אלו, כאשר הקיץ הולך ומתגבר, ואנשים נמלטים מהשמש הקופחת אל מתחת לענפי העצים, שם הם פוגשים זה את זה ומתחילים לרכל על אנשים אחרים.

ראש העיר, רמון גואיקו, התראיין ל'וול סטריט ג'ורנל' האמריקאי, והסביר שעיר נקייה מלשון הרע היא עיר פוריה ונחמדה יותר, ולכן הוא רואה בחקיקה זו צעד חשוב מאוד לקידומה של העיר.

אחד מתושבי העיר שכבר נתפס עובר על החוק וקיבל אזהרה בלבד, אמר לעיתון כי הוא אינו מבין מדוע יצא נגדו הקצף: "אמרתי מה שאני חושב שזה אמת", הוא טוען, "אני באמת חושב שלמשפחה הזאת שדיברתי עליה, יש חובות כספיים גדולים".