סיון רהב-מאיר וידידיה מאיר בספר חדש, במבצע לגולשי אחינו

איך להיות שמחים, אכפתיים וסבלניים יותר? איך לשפר את הזוגיות וחינוך הילדים? איך להפוך את השבתות והחגים למשמעותיים יותר? איך להתמודד עם משברים ואתגרים בחיים?

איך להיות שמחים, אכפתיים וסבלניים יותר? איך לשפר את הזוגיות וחינוך הילדים? איך להפוך את השבתות והחגים למשמעותיים יותר? איך להתמודד עם משברים ואתגרים בחיים?

הרב יעקב אדלשטיין זצ"ל, הרב של רמת השרון, נפטר לפני כשנתיים. מאז אוספים סיון רהב-מאיר וידידיה מאיר סיפורים עליו ועל דמותו. את מאות הרעיונות וההנהגות הם ליקטו לספר חדש – "סולם יעקב", מדריך לשיפור עצמי לאור דמותו המיוחדת, שיצא לאור כעת. הספר מוצע לגולשי האתר במבצע השקה מיוחד.

הנה רק כמה טעימות, מהפרק על חג הפסח:

  • פעם חזר הרב ממכירת החמץ בערב פסח, וברחוב הראשי של רמת השרון, רחוב סוקולוב, היו פקקים שעיכבו אותו. שאר הנהגים בפקק צפרו ורטנו על האיחור, אבל הרב הסתכל על העומס בחיוך, ואמר: "עם ישראל קדושים. עסוקים בהכנות לפסח…".
  • בליל הסדר הרב היה שר: "ממצרים גאלתנו, ומבית עבדים פדיתנו",ּ ולפעמים היה מוסיף גם את המילים: "מבית סטלין פדיתנו", על יציאת מצרים הפרטית שלו מרוסיה. וכך היה אומר: "מי שיש לו סיפור אישי על נס פרטי שנעשה עימו, שניצל מצרה ומצוקה, מן הראוי שיספר אותו לבני ביתו בליל הסדר, כי זה הזמן לספר סיפורי השגחה פרטית המגדילים את האמונה".
  • עוד אמר הרב: "חשוב לזכור שיציאת מצרים היא לא רק שחרור פיזי. העובדה שיוצאים ממצרים לטריטוריה אחרת – זו לא גאולה. מתי אנחנו הופכים לעם? כשנאמר עלינו: שמע ישראל, הים הזה נהיית לעם. את זה משה רבנו אמר לעם ישראל במתן תורה. אם יוצאים ממצרים ונשארים עם ככל העמים, זו לא הגאולה. לא מספיק מטבע, נציג באו"ם ושטח, גאולה זה להיות לו לעם".

 

הספר נמכר בחנויות הספרים (הפצה: "קולמוס") וגם מוצע כעת לרכישה כאן במחיר השקה