מתפללים בהפסקה

תופעה מיוחדת בקרית ביאליק: תלמידים מתפללים בהפסקה שבין השיעורים

תופעה מיוחדת בקרית ביאליק:

תלמידים מתפללים בהפסקה שבין השיעורים

 

 כ-15 תלמידים בני כתה אחת בביה"ס אורט נמצאים בתהליך התקרבות לקיום תורה ומצוות.

 

בשעה שחבריהם לספסל הלימודים מתכוננים לעוד יום לימודים מתעוררים מס' בני נוער הלומדים בביה"ס לבוקר של תפילה. התלמידים קמים עם שחר ומקדישים מזמנם כדי להתחבר לדת ולמסורת ישראל. הם מניחים תפילין, קוראים פרקי תהילים ורק אז מתחילים את יום הלמודים.

התופעה החדשה והמבורכת  פוקדת נערים חילוניים שרובם אינם באים ממשפחה דתית, ושהיו מורגלים עד כה לאורח חיים שמסתכמים בלימודים ובבלויים. כעת הם פונים לקיום תורה ומצוות.

 

תופעה חדשה סוחפת גם מורים בביה"ס שלא פעם מצטרפים אף הם אל התלמידים בתפילת מנחה בצהרי היום. המפגשים הרוחניים נעשים בשטחו של ביה"ס בחניה המיועדת לרכבי המורים. מדובר בכ-15 תלמידים רובם בני אותה כיתה דווחו כתבי ידיעות אחרונות.

 

נמסר כי גם בטיולים השנתיים מאפשרים לתלמידים לקיים מצוות ע"י מתן אפשרות להתפלל ולהניח תפילין, בטיול השנתי של כתה י"ב שנערך בחודש אלול עשו התלמידים את הלילה האחרון בירושלים, שם יצאו לסיור בעקבות אמירת הסליחות בעדות השונות, והגיעו לכותל המערבי באמצע הלילה, זו השנה השניה בטיולים השנתיים של כתה י"ב שמקיימים סיור זה.

 

ראויה לציון של מנהל קרית החינוך אורט-ביאליק, רמי פורת: "ביה"ס מאפשר חופש דת ואין לנו התנגדות שהתלמידים בהפסקה יקימו את תפילת מנחה כל עוד הדבר נעשה שלא על חשבון השיעורים ומבלי לגרום להפרעה כלשהי בסדר יומו של המוסד. בית הספר מטפח את נושא שורשי ישראל תרבות ישראל והזהות היהודית גם בסיורים שעוסקים בנושא וגם בפעילויות חינוכיות חברתיות כדוגמא, פעילויות לפני חגים, בית מדרש וכד'".