שלומי שבת

שלומי שבת, נחשב לייחודי בנוף המוסיקה הישראלית בכך שפרץ את גבולות הטריטוריה היום תיכונית ושילב בין סגנונות מוסיקליים מגוונים – סגנון דרום אמריקאי, טורקי, רוק ואפילו מוסיקה תימנית...

שלומי שבת

38 אלף איש התרכזו ברחוב המרכזי של הוד השרון ביום העצמאות, כשפניהם פונות אל אמצע הרדיוס, היכן שממוקמת הבמה. אף על פי שמרחוק הבמה נראתה כנקודת אור קטנה, זה לא מנע מהקהל להישאר עד סוף הערב בכדי לא לפספס את ההופעה המרהיבה של שלומי שבת ולהקתו.

גם מי שלא חובב הופעות בלשון המעטה היה מרותק במשך כל ההופעה לכיוון הבמה ונהנה מכל רגע, בייחוד מהתיבול העדין שהוא מכניס לשיריו כמו: "אני… והא-ל שלצידי עוד ננצח… בעזרת השם…" או כשהוא שר את המשפט "לא בגלל הכח…" הוא מניף שטרות של כסף שמסמלים כח, מצביע לשמים וממשיך "רק בגלל הרוח…" ועוד הרבה פלפולים מעניינים.

אחרי ההופעה בעוד שרוב הקהל מריע "שלומי, שלומי", חלק מהצופים החלו רצים בהמוניהם לכיוון מחסומי הבמה, מנסים להיכנס אל אוהל האומנים כדי להצטלם או לקבל חתימה משלומי. אחרי שחולקו אלפי חתימות במשך כחצי שעה, שלומי עושה את צעדיו החוצה כשהוא עטוף ע"י חמישה מאבטחים המובילים אותו להונדה השחורה שלו שהייתה מלאה באמירות השבח שנכתבו על-גבי האבק שכיסה את הרכב, מה שמפתיע זה שהוא קורא את כולן, גם את עשרות המכתבים שהוא מקבל מידי הופעה.

"יפה מצידך" שיבח אותו אחד המאבטחים, על התייחסותו למכתבים ושאל "אתה תמיד ככה קורא את כולם?" הוא לקח כמה נשימות כדי להתאושש מהבלגאן והלחץ, לגם קצת מבקבוק המים, אחרי שלא שכח לברך, כשהוא נושא עיניים השמיימה ואמר בהתנשפות "בוודאי, אני מרגיש מחויבות להתייחס לכל פתק או מכתב, הם בני אדם בדיוק כמוני וכל אדם ראוי לכבוד. אם לא אתייחס זה יחשב מבחינתי כזלזול ואני מטבעי לא מסוגל לזלזל ולפגוע באף אחד. איך אמר הלל הזקן כשנכנס אליו תלמיד שרצה ללמוד את התורה כולה על רגל אחת: 'מה ששנאוי עליך אל תעשה לחבריך'".

אם כך, אתה עם רגל אחת בפנים? "מה זה בפנים?". מתקרב ליהדות… "אה…" הוא מניד ראש הצידה כשכתפיו קופצות "למה עם רגל אחת…? אני עם שני הרגליים 'בפנים'. אני מאד, מאד אוהב את התורה והמצוות ומשתדל לקיים אותם. זו השנה התשיעית שאני לא מופיע בשבתות ובחגים. גם כשהציעו לי סכומי עתק לא התפתתי לעבוד בשבת. האמת, שמתוך עשרת הדברות הדיברה שאני ב"ה הכי מצליח לקיים היא הדיברה השישית 'כבד את אביך ואת אימך' אני משתדל כמה שיותר להעניק להוריי ולכבד אותם. אני מרגיש שאף פעם זה לא מספיק".
 
המשפחה המוסיקלית

אברהם ונחמה הוריו של שלומי הביאו לעולם כשבנם משה משה היה בן שלוש ולאחר שלוש שנים מאז ששלומי נולד, נולדה גם בתם לאה,. "כפרה עליה – על לאה, היא 'אשת אשכולות', דרך אגב היא ממש התחזקה בדת, ברוך ה'."