שאלת חלום

חלמתי על סבתא שלי שנפתרה כבר. החלום היה שהגעתי הביתה וראיתי שלקחו את סבתא ברכב לא מרגישה טוב יושבת מאחורה כנראה משהו בלב.

חלמתי על סבתא שלי שנפתרה כבר. החלום היה שהגעתי הביתה וראיתי שלקחו את סבתא ברכב לא מרגישה טוב יושבת מאחורה כנראה משהו בלב. ובמקביל גם מקדימה של האוטו מחזיקים את ביתי ואומרים לי יש לה כנראה חום לא מרגישה טוב בכלל ואת שניהן רוצים לקחת לבית חולים ואני קראתי לאימי שתלווה את סבתא שלי ברכב ואת ביתי הוצאתי מהרכב הכנסתי לבית וניסיתי לטפל בה לבד החלפתי לה בגדים וכו'. אשמח כבוד הרב לקבל פירוש חלום במהרה.

 

 שלום וברכה

גדולי הדור הורו לנו שלא מצוי בימינו חלומות אמת, ולכן אין להתייחס לחלומות.

אם בכל זאת החלום מציק, אני יענה מה פירוש חלום כזה אם מדובר בחלום אמת, החלום מראה שהסבתא מבקשת שיעשו למענה בשמים, נפטר שצאצאיו עושים לעילוי נשמתה, ע"פ היהדות הוא נחשב שהוא עדיין חי, ולכן היא אומרת אני צריכה שיעזרו להמשיך לחיות.

בעיקר חשוב חיזוק בלימוד תורה וצדקה לעילוי נשמה בפרט של הצאצאים, ולדאוג לחינוך תורני הכי טוב שאפשר לילדים.

כשנפטר מתגלה בחלום לעודד את קרוביו להתחזק לעילוי נשמתו, זה אומר שלנפטר ולקרוב שהוא התגלה אליו יש זכות עצומה, ולכן יש לסבתא את הזכות לומר לנו המעשים שלך עוזרים לי לחיות, אבל אני מזכירה שצריכה טיפול ועזרה כל הזמן. ובפרט התוספת של הבת מראה שהיא מבקשת שיעשו כל מאמץ למקסימום ההשקעה בחינוך תורני, ולהשקעה בחינוך אין גבול, בחלום הבנת היטב את המסר של הסבתא ואת השקעת בבגדים טובים יותר לצאצאים, בגד טוב יותר בתנ"ך ובחז"ל מתאר אדם שעולה בדרגה רוחנית.

אני חוזר שוב בימינו לא מצוי חלומות אמת, אך אנשים רוצים תמיד לשמוע אם במקרה החלום אמת מה זה אומר, לעיתים קרובות החלום גם מאד מטריד עד שלא פותרים את החלום, ולכן אני כן מסביר מה פתרון החלום. אך למרות שהחלום חיובי מאד אני חייב להדגיש שלא מצוי בימינו חלום אמת. מצד שני להתחזק זה תמיד ישמח את הסבתא בין אם היא באמת הגיעה בחלום ובין אם לא. על כל חיזוק היא תודה לכם מאד ותפעל למענכם במרומים.

ויהיו רצון שתצליחו מאד בחינוך ילדכם, תרוו מהם רוב נחת וכל יוצאי חלציכם יהיו צדיקים וצדקניות ויעשו נחת רוח לבורא עולם

הרב יהודה סטורץ

בית ההוראה נאות שמחה בראשות הגר"י לוקסנברג שליט"א