חדש בתל אביב: מדרשת 'אחינו' לצעירים בכפר שלם

מי אמר שאין מה לעשות בתל אביב? מדרשה חדשה ותוססת של ׳אחינו׳ בכפר שלם מאפשרת גם לך, הצעיר התל-אביבי, ליהנות מחוויית לימוד גמרא בחברותא בלי צורך לצאת מהעיר.

מי אמר שאין מה לעשות בתל אביב? מדרשה חדשה ותוססת של 'אחינו' בכפר שלם מאפשרת גם לך, הצעיר התל-אביבי, ליהנות מחוויית לימוד גמרא בחברותא בלי צורך לצאת מהעיר.

 

מה עושה צעיר תל אביבי או רמת גני בשעות אחר הצהרים והערב?

 

אפשר להעביר את הזמן בכלום, לשרוף שעות וימים על קשקושים והבלים. אבל אפשר גם לנסות משהו חדש ויוצא דופן, חוויה רוחנית לא-רגילה שכמוה לא תפגשו בשום תוכנית 'ריאליטי' ובשום משחק מחשב: חוויה  של לימוד גמרא בחברותא.

 

"ללמוד גמרא בחברותא זו חוויה שונה לגמרי מכל צורת לימוד מוכרת", מסביר הרב שמעון, המנהל את המדרשה החדשה של 'אחינו' לצעירים מתחזקים המוקמת בימים אלו בשכונת כפר שלם בתל אביב. "החכמה, היופי והקדושה של הגמרא הופכים את הלימוד המשותף למשהו שונה לגמרי והם גם הופכים את הלומד עצמו לאדם טוב ואיכותי יותר".

 

המדרשה מיועדת לצעירים בגילאי 14-18 מכל סוגי הרקעים כולל כאלו שלומדים בבתי ספר ממלכתים או ממלכתי-דתי. "המקום הוא ידידותי באופן יוצא מהכלל. גם מי שאין לו שום רקע קודם בלימוד גמרא מתקבל בשמחה ותוך זמן קצר ביותר יתחיל להרגיש בבית", אומר הרב שמעון. "יש לנו כאן צעירים שהגיעו בלי לדעת מאיזה צד פותחים את הספר. אנחנו מתאימים לכל אחד את החברותא המוצלחת ביותר שיכולה להיות לו. תוך זמן קצר הם לא רק למדו איך לומדים, הם נהנים כל כך שהם מוותרים על חוגים ועל אירועים שונים רק בשביל היכולת להגיע וללמוד בחברותא".

 

מלבד הלימוד בחברותא מקיימת המדרשה מגוון רחב של פעילויות מענייניות הכוללות הרצאות מעניינות של מרצים מפורסמים, תוכניות מיוחדות כמו 'על האש', שבתות משותפות בירושלים, נסיעות למקומות מיוחדים, וכל זאת בנוסף לאווירה השמחה ולכיבוד המוצלח המוגש במקום.

 

אז לאן צריך להגיע?

 

לבית הכנסת 'שלום' (עדת היוונים) ברחוב מנחם מדמון, כפר שלם. הפעילות מתקיימת בימים שלישי וחמישי בין השעות שמונה לתשע והכניסה חופשית לחלוטין. המלצה אחת אחרונה: לא חייבים להגיע לבד. הביאו אתכם עוד חבר או שניים והחוויה תהיה מושלמת.

 

לפרטים נוספים: הרב שמעון 052-7636278