שבוע הספר (תורה) בגבעת הקפיטול

 

דוקא בעת ממשלו של אובמה נחנך בית כנסת חדש בגבעת הקפיטול בוושינגטון. מעמד הכנסת ספר תורה להיכל הביא  לאיחוד נדיר…

 

בית כנסת שכדוגמתו לא קיים אפילו בקרית הממשלה בירושלים נחנך לראשונה דוקא בתקופת ממשלו של אובמה בגבעת הקפיטול שבוושינגטון. בטקס חגיגי ומרגש הוכנס ברוב עם גם ספר תורה חדש להיכל בית הכנסת.

בשנים האחרונות ניכרת התחזקות רוחנית בקרב מאות היהודים העובדים בבית הנבחרים האמריקאי ובעקבות כך הורגש צורך בהקמת מרכז תורני שישרת את צורכיהם. בנוסף למנייני תפילה קבועים יתקיימו בבית הכנסת שיעורי תורה, הרצאות וסדנאות למתקרבים ליהדות ואירועים שונים שמיועדים לקרב את הציבור היהודי לשורשיו הרוחניים.

הכנסת ספר התורה הביאה לאיחוד נדיר בין חברי המפלגה הדמוקרטית לבין עמיתיהם מהמפלגה הרפובליקנית הנמצאים בימים אלו, ממש כמו בישראל,  במאבק פוליטי קשה על רקע מינוים חדשים לבית המשפט העליון בארה"ב. את הצד הדמוקרטי במעמד ייצג חבר הקונגרס היהודי הדמוקרטי אריק קנטור המשמש כמצליף הסיעה הדמוקרטית בקונגרס, ואילו את המפלגה היריבה ייצג חבר הקונגרס סטני הויר, מנהיג הרוב הדמוקרטי. בארוע נכחו עוד 25 סנטורים וחברי קונגרס ובהם חבר הסנט הוותיק ארלן ספקטור, סגן שר החוץ הישראלי דני אילון והרבנים נתן סגל וצבי טייטלבוים שינהלו את המרכז הרוחני החדש מטעם ארגון "מסורה די. סי.".