תפילה פרטית – דווקא בלשון הקודש?

האם התפילה שאנחנו מתפללים מעצמנו שלא כתובה בסידור היא צריכה להיות דווקא בלשון הקודש, או פשוט במילים שלנו?

 

   

האם התפילה שאנחנו מתפללים מעצמנו שלא כתובה בסידור היא צריכה להיות דווקא בלשון הקודש, או פשוט במילים שלנו?

 

   

תשובה:

העיקר זה הכוונה של הלב, וברור שהקדוש ברוך הוא שומע תפילה של כל אחד, בכל לשון. כמו שכותב ה'משנה ברורה' בשם ה'חיי אדם' (בסימן קכ"ד סעיף קטן ח'), "נכון וראוי לכל אדם להתפלל בכל יום על צרכיו ופרנסתו, ושלא ימוש התורה מפיו וזרעו וזרע זרעו, ושיהיו כל יוצאי חלציו עובדי ה' באמת, ושלא ימצא חס ושלום פסול בזרעו, וכל מה שיודע בליבו שצריך לו. ואם אינו יודע לדבר צחות בלשון הקודש יאמרנה אף בלשון אשכנז, רק שיהיה מקירות ליבו".

לכן ברור שאתה יכול להתפלל איך שנוח לך, במילים ובנוסח שלך, העיקר שתדע שאם אתה רוצה להצליח, הכל תלוי רק בתפילה, כי השם יתברך, הוא המנהיג את העולם. וכמו שכשאדם צריך איזו ישועה בגשמיות, כמו רפואה או פרנסה, הוא מבין שהוא צריך להתפלל על זה, אז בטח שהוא צריך להתפלל אם הוא צריך ישועה ברוחניות, שעל זה אומרת הגמרא שאם הקב"ה לא עוזר לאדם, האדם לא יכול להתגבר על היצר הרע. אז ברור שאם האדם רוצה לנצח את היצר שלו, הוא צריך להתפלל על זה.

 כאן תוכל להפנות לרב את שאלתך, הרב ישתדל לענות בהקדם האפשרי.
התשובות נשלחות ישירות למייל השואל. לשליחה יש למלא את הטופס המופיע כאן:

אז מה, זהו? יותר אסור לצחוק? תשובה עפ"י ההלכה

האם זה תקף גם ביחס לחיינו? קרא את ההוראות!

שלשה ספורים, סגולה אחת! אף פעם לא יזיק לדעת!

היכן נמצאת הבגרות האמיתית? אקטואלי להיום

אז שכחתי לענות אמן. מה כבר קרה? כנסו ותקראו ספור

שאלות ותשובות על הישיבה

שאל את הרב און ליין 

תשובות בעניני חגים ומועדים

ארגון "אחינו" הינו ארגון שמטרתו הינה סיוע לנערים המפלסים את דרכם בעולמה של היהדות. הארגון הציב לעצמו כמטרה לתת לנערים אלו את הכלים והאפשרויות להיחשף לעולמה של היהדות ולמצוא את מקומם בעולם זה.

הארגון מסייע לנערים באמצעותם של מאות פעילים הפזורים בכל הארץ אשר הינם בקשר אישי ויומיומי עם הנערים המעוניינים בכך. הפעילים לומדים בצוותא עם הנערים ומסייעים להם להשתלב בעולמה המרתק של היהדות.