למה נולדתי בבית שנולדתי בו? ולמה לחברים שלי יש ראש הרבה יותר טוב משלי?

      למה נולדתי בבית שנולדתי בו? ולמה לחברים שלי יש ראש הרבה יותר טוב משלי? הרבה פעמים אני שואל את עצמי שאלות כאלה ודומות להן.       כדי לענות לך על השאלה שלך, אני מזמין אותך לקרוא מה שכותב רבי שמשון רפאל הירש ('חורב' פרקי התורות פרק ו'), "דע, הקדוש ברוך הואקרא עוד...

 

   

למה נולדתי בבית שנולדתי בו? ולמה לחברים שלי יש ראש הרבה יותר טוב משלי? הרבה פעמים אני שואל את עצמי שאלות כאלה ודומות להן.

 

   

כדי לענות לך על השאלה שלך, אני מזמין אותך לקרוא מה שכותב רבי שמשון רפאל הירש ('חורב' פרקי התורות פרק ו'), "דע, הקדוש ברוך הוא ייעד אותך להיוולד דווקא בתקופה שבה נולדת, בסביבה שבה באת לעולם, להורים שהולידו אותך בנסיבות מיוחדות לך, מפגיש אותך עם אנשים מסוימים, נותן לך מורים מהם תלמד וידידים להם תתחבר או תתרחק, מעניק לך כוחות גוף ונפש במידה הנדרשת לצרכך, מעמיד אותך במהלך חייך במצבים היחודיים לך. כל אלה מהווים עבורך את האמצעים הטובים ביותר כדי להגיע אל התכלית אליה נשלחת לעולם למלא את רצונו יתברך, ובהם טמונה הצלחתך".

כל אחד, איפה שהוא נולד וכל מה שקורה איתו כל ימי חייו, הכל משמיים. כי השם יתברך יודע שדווקא על ידי המצב שהאדם נמצא בו, הוא יכול להגיע לאן שהוא צריך להגיע. לכן אל תטריד את עצמך בשאלות, למה אצלי זה ככה ואצל חבר שלי זה אחרת, כי זה הכל לטובתך. חוץ מזה, שמה שהיה היה, ועכשיו כל העתיד לפניך.

עכשיו אני אומר לך משהו שכשתדע אותו אתה תבין שבאמת אין שום סיבה בעולם להתייאש: גם אף אם נדמה לך שהמצב שלך הכי גרוע עד שאין לך שום תקווה, יש דבר אחד שלא לקחת בחשבון. אתה לא מתמודד לבד עם כל החטאים שלך! הצדיקים מגינים ומכפרים על העוונות של הדור. כמו שאמר רבי שמעון בר יוחאי, "יכול אני לפטור את העולם כולו מן הדין". גם צדיקים אחרים אמרו שיש להם כוח חזק מאוד להציל את נשמות ישראל. וכמו שאמר הרב הקדוש רבנו נחמן מברסלב (חיי מוהר"ן אות ד"ש בהוצאת תורת הנצח), שבכוחו לתקן כל מה שקלקל האדם, בתנאי שמעתה ואילך יקבל על עצמו שלא יחטא עוד.

 כאן תוכל להפנות לרב את שאלתך, הרב ישתדל לענות בהקדם האפשרי.
התשובות נשלחות ישירות למייל השואל. לשליחה יש למלא את הטופס המופיע כאן:

אז מה, זהו? יותר אסור לצחוק? תשובה עפ"י ההלכה

האם זה תקף גם ביחס לחיינו? קרא את ההוראות!

שלשה ספורים, סגולה אחת! אף פעם לא יזיק לדעת!

היכן נמצאת הבגרות האמיתית? אקטואלי להיום

אז שכחתי לענות אמן. מה כבר קרה? כנסו ותקראו ספור

שאלות ותשובות על הישיבה

שאל את הרב און ליין 

תשובות בעניני חגים ומועדים

ארגון "אחינו" הינו ארגון שמטרתו הינה סיוע לנערים המפלסים את דרכם בעולמה של היהדות. הארגון הציב לעצמו כמטרה לתת לנערים אלו את הכלים והאפשרויות להיחשף לעולמה של היהדות ולמצוא את מקומם בעולם זה.

הארגון מסייע לנערים באמצעותם של מאות פעילים הפזורים בכל הארץ אשר הינם בקשר אישי ויומיומי עם הנערים המעוניינים בכך. הפעילים לומדים בצוותא עם הנערים ומסייעים להם להשתלב בעולמה המרתק של היהדות.