מהו סוד האושר?

אני רוצה להיות מאושר, אבל איך אני משיג את זה?

אני רוצה להיות מאושר, אבל איך אני משיג את זה?

התשובה היא, שהכל תלוי בזה שתהיה חכם ולא תתפתה ליצר. ככה מתחילה הדרך אל האושר.

ההתגברות על היצר. נכון, זה מאוד קשה. אבל ככה אתה פותח לעצמך פתח להיות מאושר באמת. איך? ברגע שתתחזק ותתגבר על היצר שלך, אתה תרגיש פתאום הנאה מיוחדת בלימוד התורה ובתפילה,

כי האושר האמיתי יכול לבוא רק מהנאה אמיתית, והנאה אמיתית היא הנאה רוחנית, הנאה מקדושה. אבל הרווח מהתגברות על היצר לא מתבטא רק באושר רוחני. כשאנו מתגברים על היצר, אנחנו מקבלים פתאום ביטחון עצמי, רוגע נפשי ושמחה פנימית. האישיות שלנו משתנה. כל העולם הפנימי שלנו משתנה.

הרבה נערים שפורקים מעליהם עול תורה ומצוות, חושבים שסוף סוף הם יכולים ליהנות מעולם הזה כמו שצריך. הם בטוחים שהאושר מחכה להם מעבר לפינה. כל מה שהם רוצים זה שהכל יהיה מותר להם ואף אחד לא יאמר להם מה לעשות. ומה קורה בסוף? בסוף יוצא שאנחנו מרחמים עליהם, כי אנחנו רואים אותם משוטטים ברחובות ללא מטרה,

בשעמום מוחלט, והם לא נראים מאושרים. עד כדי כך, שלצערנו כל שני וחמישי הם מוצאים את עצמם מסתבכים עם המשטרה. וזה מפני שהם מחפשים כל הזמן איפה אפשר להשיג את האושר, ואז בכל פעם הם מנסים הרפתקה חדשה. הלוואי שהקב"ה ייפקח את עיניהם לפני שיהיה מאוחר מדי בשבילם.

אנשים כאלה שלמראית העין נראה שהם הצליחו, הם לא באמת יכולים להיות מאושרים, מפני שיש להם נקיפות מצפון, כי הם יודעים הם יענשו על כל עבירה, ומה הטעם בחיים כאלה.

היצר לא מביא לאדם חיים מאושרים, כי מי ששומע ליצר, בסופו של דבר החיים שלו מרים וקשים מאוד, אבל "הבוטח בשם חסד יסובבנו".