חווית 'יום בישיבה'

כ-150 צעירים מתחזקים הגיעו בימי החנוכה לשבוע ׳היכרות׳ עם הישיבה הקדושה ׳אחינו׳ | צעירים שלומדים בתיכונים חילוניים מכל רחבי הארץ זכו להכיר את הישיבה ואת דף הגמרא לראשונה בחייהם | שלושים צעירים שהו ב׳שבת ישיבה׳ במסגרת הפרויקט המיוחד | המשתתפים קיבלו על עצמם להמשיך בלימוד גמרא במסגרת פרויקט ׳חיי עולם׳ כשלב נוסף לקראת קליטתם בישיבה

כ-150 צעירים מתחזקים הגיעו בימי החנוכה לשבוע 'היכרות' עם הישיבה הקדושה 'אחינו'

צעירים שלומדים בתיכונים חילוניים מכל רחבי הארץ זכו להכיר את הישיבה ואת דף הגמרא לראשונה בחייהם * שלושים צעירים שהו ב'שבת ישיבה' במסגרת הפרויקט המיוחד * המשתתפים קיבלו על עצמם להמשיך בלימוד גמרא במסגרת פרויקט 'חיי עולם' כשלב נוסף לקראת קליטתם בישיבה

 

בימים בהם מציין כלל ישראל את ימי הניסים הגדולים שנעשו לאבותינו בהצלתם מגזירת 'להשכיחם תורתך' הכריז 'אחינו' על פרוייקט מיוחד של שבוע היכרות עם הישיבה הקדושה 'אחינו' שבשכונת הר נוף בירושלים. במסגרת הפרויקט כמאה וחמישים צעירים חילוניים מכל רחבי הארץ, ביקרו בישיבת 'אחינו' וחוו את חווית 'יום בישיבה'.

עם התגברות הפעילות המורחבת של 'אחינו' בכל רחבי הארץ במסגרת המדרשיות ושיעורי התורה לצעירים נחשפים הפעילים מדי יום ביומו לצימאון הגדול הקיים בקרב בני הנוער, לשמוע לדעת ולהבין, להכיר את עולם התורה ושמירת המצוות ולחזור לכור מחצבת אבותינו.

ארגון 'אחינו' שמוביל בשנים האחרונות בדגש רב את קירוב הצעירים באמצעות לימוד הגמרא, הקים כידוע שתי ישיבות המיועדות לצעירים מתחזקים ולבוגרי בתי ספר תורניים. במסגרת המגמה להוביל את מבקשי הדרך אל דף הגמרא מסייע השנה בארגון להקמת שתי ישיבות נוספות המיועדות לצעירים מתחזקים.

עם גבור הצימאון וההיכרות שיצרו פעילי השטח עם מאות צעירים מתחזקים שמתעניינים לערוך היכרות עם דף הגמרא והיכלה של הישיבה, החליטו בישיבת 'אחינו' לאפשר לצעירים, לזכות ולהיווכח מהי הישיבה, כיצד מתנהל הלימוד בה ומהו העונג הצפון למשתייכים אליה. ימי החנוכה הם ימים שמחים ומאירים ואין אור אלא התורה הקדושה ועל כן הוזמנו הצעירים המתחזקים מכל הארץ, אל הישיבה הקדושה. חווית 'יום בישיבה', התקיימה בימים שני, שלישי ורביעי השבוע, נרות שלישי, רביעי וחמישי דחנוכה, בישיבה הקדושה 'אחינו' שבשכונת הר נוף הירושלמית.

"ההתרגשות של הבחורים הצעירים נראתה על פניהם המאושרות", מספר הרב אהרון מפעילי 'אחינו' אשר פיקד על המבצע. "הבחורים ניגשו אלי ובקשו להישאר עוד ועוד, כדי ליהנות מטעמו של הלימוד בישיבה".

הצעירים, בנים למשפחות חילוניות, התקבצו לישיבה מכל רחבי הארץ, לאחר שבמהלך השנה חלקם כבר לומדים ומשתתפים בתוכניות 'אחינו' השונות, במדרשיות או בתוכנית 'חיי עולם' שבמסגרתה לומדים צעירים חילונים עם אברכים אחת לשבוע באמצעות הטלפון. הצעירים הלומדים בבתי ספר חילוניים, נחשפו ליהדותם ולצור מחצבתם, באמצעות פעילותם המאומצת והפורייה של פעילי 'אחינו'.

במהלך השהייה בישיבה, זכו הצעירים ללמוד בצוותא עם רבני הישיבה ועם בני הישיבה, שהם בעצמם צעירים שזכו לעשות את השינוי המבורך ולבצע את המעבר מהתיכון אל הישיבה בדרכם להיהפך לבני תורה. ההיכרות עם צעירים כמוהם, אשר הצליחו לצלוח את הים הגדול ולהפוך לחרדים שידם רב להם בלימוד התורה, הביאה את הצעירים למצב בו אף הם, החלו בעקבות חווית הלימוד בישיבה, לתור להם דרך, לקראת השתלבותם העתידית בישיבה בעז"ה.

ימי הלימוד התקיימו במסגרת תנופת הפעילות של 'אחינו' בתקופה האחרונה ובמקביל לפעילות הברוכה המתקיימת כל העת על ידי עשרות פעילי 'אחינו', ללא הרפיה וללא הפסק. במסגרת זו התקיימה גם 'שבת ישיבה', כאשר אל הישיבה הקדושה 'אחינו', הגיעו כשלושים צעירים מתחזקים מכל רחבי הארץ  על מנת להתעלות, להתחזק ולהיחשף לעוצמת החוויה הקיימת בשבת בישיבה. הבחורים התאספו לשבת הישיבה, מחולון, ראשון לציון, בת ים, טבריה, נתניה וערים רבות נוספות.

הבחורים הגיעו לישיבה לאחר שחבריהם, בני הישיבה הקדושה, אשר כבר זכו לעשות את השינוי הדרמטי בחייהם ולעזוב את מנעמי חייהם הקודמים לטובת הישיבה, דחפו אותם להגיע לשבת ולהיחשף לחוויה.

במהלך ליל השבת השתתפו הבחורים בסדר לימוד בצוותא עם בני הישיבה כאשר לאחריו ניגשו האורחים וסיפרו לראשי הישיבה על קנאת סופרים עזה אותה הם חשים כלפי חבריהם אשר רמתם הגבוהה בלימוד השאירה אותם, האורחים, פעורי פה. בסיומו של סדר הלימוד ניגשו בני הישיבה ואורחיהם לעונג שבת בו הוסברה מעלתו של בן הישיבה בשילוב שירה אדירה שפרצה מהלבבות עד לשעות הקטנות שבלילה.

"לאחר הבדלה, ניגשו אלי בחורים וסיפרו לי על הכאב אותו הם חשים בעקבות סיומה של השבת. בחור פנה אלי וסיפר שרצונו הוא שהשבת המיוחדת תתחיל שוב", מספר הרב אריאל אלבז מראשי הישיבה הקדושה 'אחינו'.

לשבת הזו, מתברר שב"ה יש תוצאות בשטח כבר בטווח הקצר. ארבעה בחורים מנתניה שהשתתפו בשבת וחוו את העונג הצרוף שבלימוד ישיבתי בשבת, החליטו על הישארותם בישיבה למשך שבוע נוסף על מנת להמשיך ולטעום את טעמו הערב של הלימוד בישיבה.