ממילא אכנס לגיהנום, אז למה להילחם?

      לפעמים אני אומר לעצמי שבלאו הכי אני כבר אקבל גיהינום על העבירות שלי, אז למה לי להמשיך להתאמץ ולהתגבר על היצר הרע?       לכן ברור שכדאי לך להתאמץ, "כי אין הקדוש ברוך הוא מקפח שכר כל בריה". כלומר, אין מצב שהקב"ה לא משלם שכר על כל דבר הכי קטן שיכולקרא עוד...

 

   

לפעמים אני אומר לעצמי שבלאו הכי אני כבר אקבל גיהינום על העבירות שלי, אז למה לי להמשיך להתאמץ ולהתגבר על היצר הרע?

 

   

לכן ברור שכדאי לך להתאמץ, "כי אין הקדוש ברוך הוא מקפח שכר כל בריה". כלומר, אין מצב שהקב"ה לא משלם שכר על כל דבר הכי קטן שיכול להיות.

כל המחשבות האלה, כאילו כבר אין טעם לנסות להתגבר על היצר, הן בעצמן עצת היצר שמנסה להחליש אותך ולגרום לך לחטוא שוב ושוב. כל מצוה שאתה עושה נמדדת בפני עצמה, בלי שום קשר לדברים האחרים שאתה עושה. וכל פעם שאתה מתגבר על היצר, אתה תקבל שכר רב ועצום מאוד.

בספר 'ששון ושמחה', כתוב דבר מדהים, שאפילו הפושע שבפושעים, שאין פושע יותר ממנו, אם עשה אפילו רק מצוה אחת (!!) אז לא רק שהוא יקבל שכר על המצוה שעשה, אלא שהשכר על המצוה האחת והיחידה שעשה בימי חייו הוא הרבה יותר גדול מהעונש על כל העבירות ביחד. אתה מתאר לעצמך! כך שאתה יכול לראות שאין שום קשר בין מצוה לעבירה. מצוה לחוד ועבירה לחוד.

שאלות ותשובות על הישיבה

שאל את הרב און ליין 

תשובות בעניני חגים ומועדים

ארגון "אחינו" הינו ארגון שמטרתו הינה סיוע לנערים המפלסים את דרכם בעולמה של היהדות. הארגון הציב לעצמו כמטרה לתת לנערים אלו את הכלים והאפשרויות להיחשף לעולמה של היהדות ולמצוא את מקומם בעולם זה.

הארגון מסייע לנערים באמצעותם של מאות פעילים הפזורים בכל הארץ אשר הינם בקשר אישי ויומיומי עם הנערים המעוניינים בכך. הפעילים לומדים בצוותא עם הנערים ומסייעים להם להשתלב בעולמה המרתק של היהדות.