"ואז פתאום צרחתי 'שמע ישראל!"

הוא היה ישראלי מתבולל, איש דת הינדואיסטי ומיסיונר נוצרי, אבל רגע לפני שמטוסו התרסק לתוך הקרקע גילה הרב דניאל עשור את מה שהוא באמת – יהודי. מיוחד ל׳אחינו׳

הוא היה ישראלי מתבולל, איש דת הינדואיסטי ומיסיונר נוצרי, אבל רגע לפני שמטוסו התרסק לתוך הקרקע גילה הרב דניאל עשור את מה שהוא באמת – יהודי. מיוחד ל'אחינו'

 

מעט מאוד אנשים מיטיבים להכיר את המושגים "התבוללות" ו"התיוונות" כמו הרב דניאל עשור. מי שיפגוש אותו היום יתקשה להאמין שהאברך נעים-ההליכות המקדיש את עיקר זמנו ללימוד תורה הספיק להיות טייס מסחרי, איש דת הינדואיסטי ואפילו מיסיונר נוצרי (!), לפני שמצא את דרכן חזרה לחיק התורה והיהדות.

"מגיל צעיר בערה בתוכי שאיפה חזקה מאוד לגלות את האמת האבסולוטית", הוא מספר בראיון בלעדי ל'אחינו'. "ידעתי שאם אמצא את האמת אהיה מוכן לסבול על כך ייסורי גוף ונפש ובלבד שאדע שאני לא מבזבז את חיי לריק".

נותרה לו רק בעיה אחת קטנה – היכן  מוצאים את האמת?

בתום שירותו הצבאי יצא עשור לחפש את האמת בעולם. האפשרות שהאמת עשויה להימצא ביהדות כלל לא עלתה בדעתו. שטיפת המוח התקשורתית החילונית שכנעה אותו שאין לו מה לחפש בעולם התורה. הוא השתקע בניו יורק, הוציא רישיון טיס, התחתן עם בחורה לא-יהודיה, מצא עבודה בחברת תעופה מקומית, והתחיל להגשים את חלום החיים האמריקאי. בד-בבד הוא השתלב בקבוצת נזירים הינדואיסטית ונעשה לתלמידו של מנהיג הקבוצה, הגורו מהרישי יוגה.

 

יש אנשים שחושבים שאת האמת ניתן למצוא בעולם המדע. למה לא חיפשת שם?

"אנחנו יותר מדי אינטליגנטים בשביל זה. היום כולם מבינים שלאוניברסיטה מגיעים כדי לחפש מקצוע, לא כדי למצוא אמת. כבני אנוש, אמצעי החשיבה שלנו מוגבלים. אנחנו רואים רק חלק קטן מהתמונה והשכל האנושי לבדו אינו מסוגל לפענח את חידת הקיום במלואה. המדען איננו אלוקים. המדע יכול לסייע לנו להפוך את החיים לנוחים יותר, אך לא לגלות אמת".

היית שקוע עמוק ב"תורתו" של המהרישי יוגה. למה עזבת?