3 שנים במתנה?!

״התלמיד החרדי משלים בשנה אחת מה שתלמיד תיכון בישראל לומד בארבע שנים״

ראיון מיוחד לאתר 'אחינו' עם הרבנית עדינה בר שלום, מייסדת ויו"ר 'המכללה החרדית ירושלים':

"התלמיד החרדי משלים בשנה אחת מה שתלמיד תיכון בישראל לומד בארבע שנים"

 

"רואים בבירור שלבוגרי ישיבות קל יותר בלימודים אקדמיים היות ויש להם הרגלי למידה טובים. בישיבות הם מתרגלים ללמוד כמו שצריך, לחזור ולשנן וכך הם מסוגלים ללמוד טוב יותר מתלמיד רגיל. הראיה לכך היא שבשנה אחת הם משלימים 4 יחידות במתמטיקה ו-4 יחידות באנגלית למרות שלפני כן אין להם שום רקע במקצועות הללו ובכל זאת הם משלימים בשנה אחת את מה שתלמיד תיכון רגיל בישראל לומד ב-4 שנים", אומרת הרבנית עדינה בר שלום, יו"ר 'המכללה החרדית ירושלים'.

 

הרבנית עדינה בר שלום, ביתו של מרן הראשון לציון הגאון רבי עובדיה יוסף שליט"א, ייסדה לפני כמעט 10 שנים את המכללה החרדית ירושלים. במכללה, לומדים מאות חרדים ללימודים אקדמיים מטעמם של האוניברסיטאות והמכללות הטובות ביותר בארץ. כמובן, במכללה החרדית ירושלים הממוקמת בקמפוס מפואר בשכונת מלחה הירושלמית, לומדים התלמידים בהפרדה מוחלטת, בכיתות נפרדות לגברים ולנשים.

 

באופן בלעדי, עבור אתר 'אחינו', מספרת הרבנית בר שלום אודות הצלחותיהם של בוגרי הישיבות בלימודים האקדמיים.

"מלמדים אצלנו מורים רבים לא דתיים וכשהם נחשפים לרמה הגבוהה של התלמידים הם פשוט מתקשים להאמין. לדוגמא, ממוצע הציונים במבחני הפסיכומטרי אצלנו, הוא מהגבוהים בארץ, אם לא הגבוה שבהם. ממוצע הציונים בארץ הינו 540 ואצל הסטודנטים שלנו הממוצע הינו 600 ושוב, מדובר בצעירים ללא רקע בלימודים לא תורניים וכל היכרותם עם נושאי בחינת הפסיכומטרי נעשית בשנה בה הם נבחנים".

 

"התלמידים אצלנו מצליחים ללמוד ברמה אוניברסיטאית גבוהה ולהצליח בחוגי לימוד תובעניים וקשים במיוחד כדוגמת מדעי המחשב. התואר במדעי המחשב נלמד אצלנו מטעם מכללת הדסה, כאשר תואר זה ממכללת הדסה הינו אחד התארים המוערכים בארץ. ובכל זאת גם בלימודים הללו, לתלמידים שלומדים אצלנו יש ציונים גבוהים יותר מאשר לתלמידים שלומדים במכללת הדסה".

 

"כמובן שחלק ניכר מהתלמידים הינם אברכים בעלי משפחות עם ילדים. יש לי תלמיד לדוגמא שקיבל 748 (!!!) בפסיכומטרי, הוא אב לחמישה ילדים ולא צריך לתאר את הקשיים העוברים עליו בדרך לתואר ובכל זאת הוא מצליח בלימודיו באופן יוצא מהכלל, בזכות היכולות שהוא פיתח בישיבה".