התורה חלק מהותי מהלומד!

״כמו באמנויות לחימה, גם התורה חייבת להיות חלק מהותי ממי שלומד אותה״ לואיק ללום, נשיא התאחדות האיגרוף תאילנדי בישראל, בראיון מיוחד לאחר ׳אחינו׳

"גדלתי בצרפת ועליתי לארץ על מנת לשרת בצה"ל, לאחר השירות בצבא חזרתי להתאמן באופן מסיבי, כאשר במשך שנים רבות הייתי מתאמן כשש שעות ביום", מספר לואיק ללום, נשיא התאחדות האיגרוף תאילנדי בישראל בראיון לאתר 'אחינו'. "התחריתי שנים רבות בשיטת הטאקוונדו הקוריאנית ואף זכיתי במדליית ארד באליפות אירופה".

לואיק ללום, 35, כיום איש עסקים ואב לשישה ילדים, זכה בעברו שש פעמים באליפות ישראל בטאקוונדו, השתתף באליפויות עולם ובאליפויות אירופה, זכה במדליות רבות ואף נמנה על הסגל האולימפי הישראלי לקראת אולימפיאדת סידני בשנת 2000.

"ויתרתי על האולימפיאדה בסידני בעקבות כך שהתחרות הייתה אמורה להיערך בשבת של ראש השנה.  מאז פחות או יותר הפסקתי להתחרות באופן מקצועי היות והתחרויות התנגשו עם הדת שהייתה חשובה לי. התחרויות היו ברובם בשבתות ובחגים, מועדים בהם לא יכולתי להתחרות", הוא מספר.

"כאשר התחריתי האמונה בקב"ה חיזקה אותי מאוד, היות וכדי והאמונה עזרה להאמין גם שאני מסוגל לנצח".

"למעלה מעשר שנים אני לומד תורה בחברותא קבועה עם הרב שלי בכל בוקר. מלבד עצם זה שלימוד התורה הינו מצווה ובתור יהודי מאמין הדבר הינו חשוב ביותר עבורי וזו בעצם הסיבה הראשונה שבגללה אני לומד, ישנם דברים נוספים שהלימוד מסייע לי בהם. לדוגמא, הלימוד מפתח את יכולת החשיבה ובכל יום אני מרגיש שאני מתפתח באמצעות הלימוד".

"קיימת הקבלה בין לימוד התורה לעולם אומנויות הלחימה, היות וכאשר אתה מתחרה, הטכניקות הקרביות אותן אתה מבצע, חייבות להיות חלק ממך ממש ואי אפשר לעשות אותם כחיקוי של מישהו אחר, או כשאתה לא מחובר אליהם לחלוטין. לימוד התורה דורש ממך את אותו הדבר. הוא צריך להיות חלק מהותי ממך ולא ניתן ללמוד אותו כחוכמה החיצונית לאדם".