כארבעים בתי ספר ישתתפו השנה בפרויקט טורונטו

החל מהחודש, יבקרו פעילי ׳אחינו׳ בכיתות ח׳ בבתי הספר התורניים ויחלו לפעול להכנתם של בוגרי בתי הספר, רישומם ושיבוצם בישיבות קטנות

הסתיים שיבוץ פעילי "אחינו" בכיתות ח' בבית הספר התורניים:

כארבעים בתי ספר ישתתפו השנה בפרויקט טורונטו

 

בימים אלו סיימו בארגון 'אחינו' את שיבוצם של עשרות פעילים בכארבעים בתי ספר תורניים ברחבי הארץ. החל מחודש יבקרו עשרות הפעילים בכיתות ח' בבתי הספר ויחלו בפעילותם המיוחדת להכנתם של הבוגרים לרישום לישיבות קטנות.  

ארגון "אחינו" מפעיל בהצלחה גדולה זה למעלה מעשור את פרויקט טורונטו שמטרתו סיוע והכוונת תלמידי כיתות ח' בבתי הספר התורניים על מנת שאכן תלמידים אלו ימשיכו את לימודם במוסדות תורניים. הפעילות כוללת יצירת קשר אישי עם תלמידי כיתות ח' בבתי הספר התורניים בכל רחבי הארץ לקירובם לעולם התורה והישיבות לקראת רישומם וקליטתם בישיבות הקטנות במהלך השנה הקרובה.

זה למעלה מעשור שנים שארגון אחינו פועל בהצלחה יתירה במסגרת כיתות ח' בבתי הספר התורניים לאחר שבמשך תקופה ארוכה הביטו מנהלי ומחנכי המוסדות התורניים הפזורים בכל ישובי הארץ בכאב רב על תלמידיהם הבוגרים, ביניהם מוכשרים רבים ובעלי מידות טובות, הממשיכים את לימודיהם בתיכונים חילוניים או "דתיים" למחצה. בצער גובר רואים הם את עמלם הגדול שהשקיעו מתוך מסירות נפש על מנת להחדיר תורה ויראת שמים בתלמידיהם – יורד לטמיון.

'אחינו' מביא בשורה של ממש לאותם מאות ילדים, באמצעות "פרויקט טורונטו". כשבמסגרת הפרויקט פועלים עשרות אברכים בבתי ספר ברחבי הארץ, מתוך מטרה להביא כמה שיותר תלמידים של החינוך העצמאי ובתי הספר התורניים להמשיך את לימודיהם בישיבות הקדושות. אברכים אלו פועלים בנחישות ובהתמדה רבה ושומרים על קשר רציף משך כל השנה, הן עם התלמידים והן עם ההורים. ההצלחות בשטח לאחר העבודה המאומצת הן הרבה מעבר למשוער.

מערכת מסועפת של פעילים אשר עומדים בקשר רציף עם כל בוגר כיתה ח' – כאמור החל מהחודש הקרוב – כבר בבית הספר התורני ועד שילובו בישיבה קטנה כשהם מלווים אותו בכל מסע ההתמודדויות הצפוי לו, ביקורי בית לשכנוע ההורים, ההכנה למבחן ההתאמה לישיבה והקבלה. בפרויקט זה נרשמה הצלחה אדירה בשנה האחרונה כשלמעלה מארבע מאות תלמידים שובצו בישיבות קדושות.

באחינו מציינים כי בימים אלו מטפלת הנהלת הארגון בבקשות מנהלי בתי הספר להצטרפות לפרויקט ונערך השיבוץ הסופי של הרכזים האזוריים ופעילי כיתות ח' לקראת תחילת הפעילות. בארגון מבטיחים להשתדל להיענות לכל הבקשות גם אלו המגיעים בימים אלו ולהגדיל באופן משמעותי את מצבת הפעילים העומדים לרשות הרחבת הפרוייקט.