"תקופת הלימוד בישיבה נתנה לי את הכלים בהם אני משתמש היום בתפקידי"

הרב הראשי לישראל לשעבר, הרב יונה מצגר שליט״א, מתראיין ל׳אחינו׳ במסגרת פרויקט ׳הישיבה שלי׳.

 

"בצעירותי למדתי בישיבת 'כרם ביבנה'", מספר הרב הראשי לישראל, הרב יונה מצגר שליט"א, בראיון מיוחד לאתר 'אחינו' "תקופה הלימוד בישיבה הקנתה לי את הכלים לפסיקה הלכתית ולחשיבה תורנית. בכלים אלו אני משתמש כיום במסגרת תפקידי ובמהלך כל שנותיי כרב בישראל".

 

"זכור לי שכשלמדתי בישיבה, התקיימה תחרות סמויה בין קבוצת בחורים, כאשר המטרה הייתה להיות זה שמכבה את האור בבית המדרש אי שם בשעות הקטנות של הלילה. כמובן, שהתחרות הזו, במסגרתה היינו עוסקים בתורה עמוק אל תוך הלילה, לא באה על חשבון ההשכמה לתפילת שחרית מוקדם בבוקר. כיום, חלק גדול מאותה קבוצת בחורים, הפכו ברוך ה' לראשי ישיבות, ר"מים ורבנים חשובים".

 

"עד היום", מספר הרב מצגר בגעגועים "כאשר אני מתיישב ללמוד או כשאני נזכר בשנות לימודיי בישיבה, עולה בזיכרוני אותה תחרות מיוחדת שהייתה עבורי חוויה מכוננת".

 

"הישיבה הינה כור ההיתוך התורני היוצר מודל חיים עם ערכים יהודיים מקוריים. מודל חיים זה מושתת על יסודות של בין אדם למקום ובין אדם לחברו", מסביר הרב מצגר מהי משמעותה של הישיבה ומהו חשיבותה של הישיבה לעם היהודי "הישיבה מעצבת את דמותו ואישיותו של האדם. הישיבה אינה רק מוסד בו רוכשים אינטליגנציה, אלא היא אף מחנכת, מעניקה ובונה את האדם".