נחשף לתנ"ך – והתגייר

הרופא ההודי שהכיר את היהדות בבית חב״ד בהודו – התגייר ועלה לארץ

שנה בדיוק לאחר התקפת הרצח המחרידה בה נספו בני הזוג הולצברג הי"ד, מתעצמים עוד זכויותיהם של קדושי מומבאי: הרופא ההודי, שהכיר את היהדות בבית חב"ד בהודו, התגייר ועלה לארץ ישראל.

 

ד"ר אהרן אברהם, היה אחד מאורחי הכבוד בעצרת הזכרון המרכזית שתתקיים בכפר חב"ד, במלאות שנה לפיגוע הדמים הנורא בבית חב"ד. ביום חמישי ציין אברהם את אחד הימים המרגשים בחייו:

 

הרופא בן ה-51, שנולד למשפחה הינדית, יינשא כדת משה וישראל.

אהרן אברהם נולד בשם בהגיראת פראסאד. הוא עשה חיל בלימודי הרפואה, צבר מוניטין ושימש כמנהל המחלקה לטיפול נמרץ של בית החולים היוקרתי "בריטיש קנדי" במומבאי. השבוע הוא סיפר בהתרגשות: "לפני כ-20 שנה נחשפתי לתנ"ך והתחלתי להכיר את היהדות. בחמש השנים האחרונות התחלתי ללמוד תורה ולקיים מצוות כדרך חיים, החלפתי את שמי ההודי לשם יהודי והגעתי כמעט מידי יום לבית חב"ד במומבאי כדי ללמוד אצל הרב גבריאל הולצברג. בית חב"ד הפך להיות ביתי השני – עד לאותו יום נורא".

את אירועי התקפת המחבלים בשנה שעברה לא ישכח ד"ר אברהם לעולם: "נפגשתי עם הרב גבי ובני משפחתו כמעט מידי יום. הייתי קרוב אליהם כמו למשפחה. דווקא ביום של התקפת הטרור הייתי במרחק של כאלף ק"מ ממומבאי. אני זוכר שהתפללתי שיקרה נס, שמשפחת הולצברג לא תיפגע, כשהגעתי התברר לי שמכל המשפחה נותר רק מוישי הקטן".

אברהם, מזועזע עד עמקי נשמתו, החליט להעלות את בני משפחתו לארץ ישראל. לפני כחמישה חודשים נחת הרופא בישראל, כיום הוא גם עם בני משפחתו בדירה קטנה בקרית ארבע. "אני מתפעם בכל יום מחדש מכך שאני מתגורר ליד חברון. אתחיל לעבוד במוקד של קרית-ארבע. במקביל אני מקוה שיקבלו אותי לעבודה בבית החולים 'שערי צדק' בירושלים".

 

 

 

[המודיע]