האלוף הדתי

גם לעולם האגרוף יש את הרב שלו- המתאגרף היהודי יורי פורמן *לניצוץ היהודי יש מקום בליבו של כל יהודי, רופא, סוחר ואפילו, מתאגרף.

יורי פורמן, מתאגרף יהודי דתי מברוקלין, עומד בימים אלו לקראת המאבק הגדול של חייו- המאבק על אליפות העולם באגרוף.

 

פורמן, בן ה-29 נולד במדינת בלרוס, שהייתה אז עוד חלק מברית המועצות וכילד בן תשע, עלה עם משפחתו לישראל. בארץ, חיו פורמן ומשפחתו בחיפה, עד שבשנת תשנ"ט (1999), החליט פורמן לנדוד לניו יורק על מנת לקדם את קריירת האגרוף שלו. במקביל למסע לעבר אליפות העולם באגרוף, החל פורמן במסע לעבר יהדותו.

 

לפני כשנתיים וחצי, החל יורי פורמן בלימוד אינטנסיבי לקראת מבחני הסמיכה לרבנות שעליו לעבור, לקראת הפיכתו לרב. פורמן, אשר חובש כיפה שחורה לראשו, טוען שהלימוד מחדד את תודעתו ומסייע לו. לימוד התורה, הוא אומר, קשה ומאתגר הרבה יותר מכל אימוני האגרוף שהוא קיים בחייו. "באימוני האגרוף אני עובד על שרירי הגוף, בעוד לימוד התורה מאמן את שרירי המוח, דבר קשה לאין שיעור", אומר פורמן בראיונות לכלי התקשורת.

פורמן מקפיד להניח תפילין בכל יום, ללבוש ציצית ולשמור על מצוות התורה, "הקדוש ברוך הוא נתן לי הזדמנויות", הוא אומר "אני מרגיש שעלי לקיים את ציוויו".

 

פורמן, נחשב לאחד המתאגרפים הטובים בעולם במשקל של בינוני והוא מחזיק בהישג של עשרים ושבעה ניצחונות לעומת אפס הפסדים.

אין ספק שדרכו של פורמן והמקצוע בו הוא עוסק כיום איננה אידיאלית, אולם סיפורו של פורמן מוכיח שלניצוץ היהודי יש מקום בליבו של כל אדם מישראל, ללא שום הבדל בנוגע למקצועו, מקורו ועיסוקיו.