ריבוע למהדרין

רשת הריבוע הכחול הכריזה על מהפך כשרות משמעותי ברשתות המזון שבבעלותה במהלך להעברת מחלקות הפירות והירקות לכשרות מהדרין.

רשת הריבוע הכחול הכריזה על מהפך כשרות משמעותי ברשתות המזון שבבעלותה במהלך להעברת מחלקות הפירות והירקות לכשרות מהדרין. במסגרת המהלך, בקרוב יעברו מחלקות הפירות והירקות ברשתות השיווק של קבוצת הריבוע הכחול לכשרות מהדרין בפיקוחו של הרב אפרתי שליט"א.

משמעות המהלך היא, כי לראשונה מזה שנים יזכו רבבות צרכנים בכל רחבי ארץ הקודש מנהריה ומטולה שבצפון ועד אילת והערבה שבדרום, לפירות וירקות ללא כל חשש ערלה טבל ושביעית, בהקפדה יתירה על הלכות אלו, כחזונו הגדול של מרן החזון איש שמסר נפשו להנחלת הלכות מצות התלויות בארץ בכל אתר, ומיבול שלא נקטף בשבת ובמועד, מכשול עליו התריעו גדולי ישראל מזה שנים.

בנוסף, יביא המהלך לתיקון מיוחד במכשול איסור תולעים, כשירקות העלים בסניפים ישווקו גם מגידול חממות מיוחד ללא חשש תולעים – מכשול שמציף את השוק כולו.

המהלך המהפכני של הריבוע הכחול התאפשר לאחר חתימת הסכם שיווק מערכתי עם מחסני 'יחדיו' בראשון לציון שיעמדו תחת כשרות מהדרין של הרב אפרתי, ויספקו את תצרוכת הפירות והירקות לרשתות שבבעלותה על מאות סניפיהן ברחבי הארץ. המהלך, שנחשב למהפכני בשוק הקמעונאי בישראל מעורר סערה בענף כולו, ולדעת מומחים יחדיר את תודעת כשרות המהדרין בענף החקלאי כולו ובמערך המזון הארצי.

הגרי"ש אלישיב שליט"א וגדולי ישראל אחרים הביעו את ברכתם למהלך המבורך שיביא לזכות את המוני בית ישראל במניעה ממכשול באיסורי ערלה ומצוות התלויות בארץ, הלכות שמסרו ישראל נפשם עליהם, ויזכה רבבות בתנובות ארץ ישראל בתכלית הכשרות למהדרין.