באיזה שלב כדאי לי לעבור לישיבה?

      אינני בטוח שאני כבר בשל ללמוד בישיבה, אולי מעבר לישיבה בשלב זה של חיי הוא צעד גדול מדי עבורי?       אם אתה חושב שאולי אינך בשל עדיין לעבור לישיבה, יתכן שהצדק איתך, ברור שלא כל בחור שרק התחיל להתחזק יכול כבר לעבור ללמוד בישיבה. אכן מצד שני, אם כן ישקרא עוד...

 

   

אינני בטוח שאני כבר בשל ללמוד בישיבה, אולי מעבר לישיבה בשלב זה של חיי הוא צעד גדול מדי עבורי?

 

   

אם אתה חושב שאולי אינך בשל עדיין לעבור לישיבה, יתכן שהצדק איתך, ברור שלא כל בחור שרק התחיל להתחזק יכול כבר לעבור ללמוד בישיבה.

אכן מצד שני, אם כן יש לך כבר בשלות נפשית ורוחנית למעבר לישיבה, ההפסד מאי מעבר הוא עצום, ממש חבל על כל יום שעדיין אתה לא זוכה ללמוד בו בישיבה.

במידה ויש לך רב תלמיד חכם המכיר את החשיבות הגדולה של לימוד בישיבה וגם מכיר אותך היטב ומבין את נפשך, העצה היעוצה היא לדבר עם הרב שלך ולשמוע את דעתו.

אם אין לך רב כזה, תוכל ליצור קשר עם ארגון אחינו, ונשתדל בעזרת השם לסדר לך שיחה ואולי אף פגישה עם נציג מטעם הארגון שאיתו תוכל להתייעץ.

עצה נוספת היא שתלך ליום ישיבה בודד או לכמה ימים, לישיבה של צעירים מתחזקים, ותראה איך אתה מסתדר שם ומהי הרגשתך. ישנם הרבה ישיבות למתחזקים, וחשוב שתלך לישיבה שמתאימה לך, אפילו אם מדובר על יום ישיבה בודד.

ארגון אחינו מארגן ימי ישיבה לבחורים החפצים ללמוד בישיבה קדושה ורוצים לעשות קודם הכרות מקרוב עם ישיבה, ולטעום מטעמה המתוק. לפרטים צרו קשר עם הארגון.

 כאן תוכל להפנות לרב את שאלתך, הרב ישתדל לענות בהקדם האפשרי.
התשובות נשלחות ישירות למייל השואל. לשליחה יש למלא את הטופס המופיע כאן:

אז מה, זהו? יותר אסור לצחוק? תשובה עפ"י ההלכה

האם זה תקף גם ביחס לחיינו? קרא את ההוראות!

שלשה ספורים, סגולה אחת! אף פעם לא יזיק לדעת!

היכן נמצאת הבגרות האמיתית? אקטואלי להיום

אז שכחתי לענות אמן. מה כבר קרה? כנסו ותקראו ספור

שאלות ותשובות על הישיבה

שאל את הרב און ליין 

תשובות בעניני חגים ומועדים

ארגון "אחינו" הינו ארגון שמטרתו הינה סיוע לנערים המפלסים את דרכם בעולמה של היהדות. הארגון הציב לעצמו כמטרה לתת לנערים אלו את הכלים והאפשרויות להיחשף לעולמה של היהדות ולמצוא את מקומם בעולם זה.

הארגון מסייע לנערים באמצעותם של מאות פעילים הפזורים בכל הארץ אשר הינם בקשר אישי ויומיומי עם הנערים המעוניינים בכך. הפעילים לומדים בצוותא עם הנערים ומסייעים להם להשתלב בעולמה המרתק של היהדות.