כל הפעילות שלי מושפעת כולה מתקופת לימודי בישיבה

הרב אורי לופוליאנסקי ראש עיריית ירושלים לשעבר ונשיא יד שרה מספר על השפעת הישיבה על חייו ופעילותו

"הישיבה עיצבה את אישיותי וניתבה את דרכי"
 

"כמעט שנה שלא התראיינתי בשום נושא שהוא, אבל כאשר הנושא הוא הישיבה הקדושה, המקום בו חונכתי ושם התעצבתי, על נושא זה אני מוכן לדבר", אומר הרב לופוליאנסקי.

 

"התקופה בה למדתי בישיבה הינה התקופה בה עוצבה אישיותי בה התעצבתי והפכתי להיות מי שאני", מספר הרב אורי לופוליאנסקי לאתר 'אחינו' על תקופת לימודיו בישיבה "בתקופה זו האדם בונה, מייצב ומגבש את עצמו ואת זהותו, זאת מלבד כל התועלת שיש לו מלימוד התורה, חז"ל, גמרא, הלכות, מוסר ומדרשים".

 

"הישיבה השפיעה עלי בכל תחומי החיים. הפעילות האישית והציבורית שלי מושפעת כולה מתקופת לימודי בישיבה, מרבותיי ראשי הישיבה והמשגיחים שהשראתם משפיעה עלי עד היום בכל העת. הדוגמא האישית של הרבנים מכוונת את כל מעשי כאשר דרך החיים שהם התוו לי יצקו לי את השביל בו אני הולך. השפעתם של הרבנים מכוונת את דרכי ומסייעת לי להחליט ולפעול בצורה הנכונה".

 

מלבד עברו רב השנים של הרב לופוליאנסקי בעריית ירושלים, כאשר בשיא תקופה זו הוא כיהן כראש העיר האהוב על ידי כל תושבי העיר, ידוע הרב לופליאנסקי כאיש חסד דגול אשר הקים ומנהל את 'יד שרה' הארגון הגדול בארץ אשר מסייע לחולים ללא הבדל של דת וגזע.

 

"בעולם הכללי, כאשר אתה מסייע למישהו ללא אינטרס כשאתה אפילו לא מכיר אותו, אתה נחשב פראייר. בישיבה רואים רבנים המוסרים את נפשם עבור בחורים ללא כל אינטרס ובלי לצפות לתמורה, כאשר הם משקיעים את עצמם בלי גבולות ובמסירות אין קץ. דבר זה השפיע עלי כשהקמתי את 'יד שרה', משפיע עלי רבות ומסייע לי לפעול ולעשות חסדים ללא אינטרס וללא כוונות רווח".