מאמרים לחומש בראשית

חינוך בבית הסוהר

מדוע ישב יוסף עשר שנים בכלא המצרי? אכן, זכורה לנו היטב ההתרחשות, שארעה בפרשה הקודמת. הוא המאורע, שבמרכזו ניצבת אשתקרא עוד...

קליטת נתונים והסקת מסקנות

וְעַתָּה יֵרֵא פַרְעֹה אִישׁ נָבוֹן וְחָכָם וִישִׁיתֵהוּ עַל אֶרֶץ מִצְרָיִם: וַיִּיטַב הַדָּבָר בְּעֵינֵי פַרְעֹה וּבְעֵינֵי כָּל עֲבָדָיו: וַיֹּאמֶר פַּרְעֹה אֶל עֲבָדָיו הֲנִמְצָא כָזֶה אִישׁ אֲשֶׁר רוּחַ אֱלֹהִים בּוֹ: וַיֹּאמֶר פַּרְעֹה אֶל יוֹסֵף אַחֲרֵי הוֹדִיעַ אֱלֹהִים אוֹתְךָ אֶת כָּל זֹאת אֵין נָבוֹן וְחָכָם כָּמוֹךָ: (מ״א ל״ג)

האור שבקצה המנהרה

תשאלו את נועם ואביבה שליט... כמה הם חשבו... כמה הם בכו... כשרק דמינו לעצמם את חטיפתו של בנם היקר גלעד...

לבנות משפחה החיה בהרמוניה

הגישה הבונה של אחדות המשפחה היא זו הנותנת את הכוח והעוצמה הגדולה לתפקוד נכון בבית היהודי, זה הוא התפקוד אשר בא בעוצמת התורה המאחדת סביבה את כל בני הבית כמטרה אלוקית אחת השווה לכל.

הרב אשר ולדמן- המוהל הצעיר בעולם

הרב אשר ולדמן, רק בן 23 וכבר הספיק למול מאות ילדים ומבוגרים. ״מגיל 16 אני מל תחת השגחתו של אבי המשמש כמוהל. בגיל 19 זכיתי לקבל את הרישיון למול ומאז אני הספקתי למול מאות יהודים״, הוא מספר.

משמעותו של נסיון

הניסיונות הם חלק בלתי נפרד מהמתכונת שהועיד הבורא לאדם בחייו. האדם הורד לעולם הזה כדי לעבוד את בוראו ולעמוד בהצלחה בניסיונותיו

איך זכתה משפחת זלץ  ב-3 מיליון שקל

הבה נאמץ את המסר הזה, הבוקע מסיפור כה מטלטל ומסעיר. ברגעי התמודדות נזכור, כי הויתור הרבה יותר משתלם, הרבה יותר כדאי. הוא פותח פתח לשערי השפע, ומעניק לנו שפע ברכה וטובה שאי אפשר לשער!

הרוב צודק?

האם כל המעשנים הינם חסרי השכלה? אנאלפבתיים? לא ולא! ביניהם אנשי רוח ומדע, חכמים ונבונים, מכל שכבות האוכלוסייה ואף רופאים ידועי שם. הכיצד? וכי אבדו כל אלו את שפיות דעתם?

מה עבר לה בראש?

רחל אמנו חכתה שנים רבות לילדה הראשון. אבל כשהוא נולד היא מודה לקדוש ברוך הוא על כך שמעכשיו יהיה לה תירוץ כשיישבר כלי יקר, או כשהבית לא יהיה נקי ומטופח ^ בגלל זה היא רצתה ילדים? הייתכן?

האדם בכּור הנסיון

הנסיון, נועד לבדוק את דרכינו... האם מאמינים אנו... האם בוטחים אנו... האם נשאל שאלות, למה, מדוע, להיכן, ולאיזו מטרה...

הגורל המצחיק

שרה העניקה לבן הנולד את הצחוק כשם וכמהות. הצחוק זה מלווה את עם יצחק מאז ועד ימינו. צחוק שהפך לסמל הגורל המופלא של עמנו.