פרשת וירא

לא – לחינוך במהלכים דרסטיים

אין מקום לביצוע מהלכים דרסטיים [עזים, נמרצים] בענייני חינוך, יש ליצור תהליכים אשר יש בכוחם להביא לתוצאה רצויה. התהליכים - מתמשכים וארוכים, טווח הצפייה לתוצאה אינו מיידי בדרך כלל.

"וכמו השחר עלה"

'ויבואו שני המלאכים סדומה בערב' משלשת המלאכים שבאו אל אברהם אבינו נותרו רק שנים. המלאך שבא לבשר את שרה סיים את תפקידו עשה את שליחותו והסתלק. המלאך רפאל שבא לרפאות את אברהם המשיך בשליחותו להציל את לוט. כי רפואה והצלה נחשבים לשליחות אחת.   בשעה השישית, בחצי היום, קמים שני המלאכים, אורחיו של אברהם, 'וישקיפוקרא עוד...

לאיזו מטרה נברא האדם?

משימתו של אברהם אבינו, היא לבשר לעולם על מציאות הקב״ה. אך כיצד ניתן בכלל לתאר אינסוף שכזה, המושלם בתכלית השלמות ושלא חסר בו דבר?

לבחור את החוויה

מה נפלא יותר, לאהוב או להיות אהוב? יש משהו גדול יותר מהחוויה הפסיבית של שיחה עם האלוקים, אפילו גדול יותר מההרגשה של ״להיות אהוב״, אפילו גדול יותר ממילוי התאוות.

דברים שלא ידעת על ברית מילה

  ממחקר שנערך בארה"ב עולה כי 7 מתוך 10 מהתינוקות הנולדים בבתי חולים ברחבי ארה"ב, נימולים בבתי החולים מטעמי בריאות. קרן ביל גייטס יזמה באפריקה בריתות מילה המוניות במדינת סווזילנד כשלשם כך היא גייסה רופאים מבית החולים הדסה. הבריתות באפריקה בוצעו על רקע מחקרים שהוכיחו  שברית מילה מונעת 70% ממקרים של מחלות הנפוצות באפריקה. מחקריםקרא עוד...

ארבעה פתחים לבית

אברהם גילה קבל עם ועדה לדורות יבואו, כי החסד לבני האדם, חובת ההטבה לזולת, הם הם המעשה האלוקי בטהרתו.

הרב אשר ולדמן- המוהל הצעיר בעולם

הרב אשר ולדמן, רק בן 23 וכבר הספיק למול מאות ילדים ומבוגרים. ״מגיל 16 אני מל תחת השגחתו של אבי המשמש כמוהל. בגיל 19 זכיתי לקבל את הרישיון למול ומאז אני הספקתי למול מאות יהודים״, הוא מספר.

הגורל המצחיק

שרה העניקה לבן הנולד את הצחוק כשם וכמהות. הצחוק זה מלווה את עם יצחק מאז ועד ימינו. צחוק שהפך לסמל הגורל המופלא של עמנו.