אמונה ובטחון

'במה אתם יהודים?'

זה קרה בהיכל הספורט ׳נוקיה׳ ביד אליהו, ההיכל היה מפוצץ באנשים, ושידורים ישירים התקיימו בו לכל רחבי העולם, כולם היו במתח מה הולך להתרחש, ומה הוא יגיד. הוא עלה לבמה, הביט סביבו והכריז בקול רם את השאלה: ׳במה אתם יהודים?׳ ׳אם אתם מגדלים שפנים וחזירים ולא יודעים מה זה יום כיפור או שבת אז במה אתם יהודים?׳

המזון של הנשמה

השכר והעונש בעולם הבא על קיום או אי קיום המצוות, אינו פרס ונקמה, כמו שניתן להבין במבט ראשוני.

אחוזי תשואה!

מדי יום שלישי, נחשפים מאות אלפים לריבוע צהוב קטן שמתפרסם בעיתון ומזהיר מהשקעות נדל״ן בארה״ב. מסתבר שלצד האפשרויות הבלתי מוגבלות שמציע שוק הנדל״ן בארה״ב, הוא טומן בחובו גם סיכונים.

אפופים בערפל

גם כאשר הטכנולוגיה העולמית מרקיעה לשיאים חדשים, עדיין תלוי האדם הקטן בחסדי הבורא יתברך, המקיים את הבריאה כולה. ומי שמנסה להתעלם מכך, מעדיף להתעטף בערפל מסמא עיניים, מאשר לצעוד לאור האמונה.

חוף מבטחים

זכור אל תשכח, את היושב בשחקים, אותך הוא ייקח, אל חוף מבטחים.

אחחח שאלה מוזרה

׳׳האם אפשר להיות יהודי טוב בלי שמירת מצוות׳׳? שאל אותי מישהו. מה התשובה?

טעם שאין הקב"ה מכזיב את בוטחו אפילו אינו ראוי

הובטחנו מאת הקב״ה שכאשר נעשה את המוטל עלינו ונסמוך עליו בלי חשש ודאגה, יביא עלינו טובה וברכה גלויה, אלא אם כן רואה בחוכמתו יתברך להביא את הטובה בצורה נסתרת, מה שמביא ה׳ לאדם, הכל לטובה אף אם נראה אחרת.

"תחנונים ידבר עמך"

שוב התפוצצה רקטת קאסם במועצה האזורית חוף אשקלון ובתגובה תקפו מטוסים ישראליים מנהרה המשמשת להברחה בדרום רצועת עזה ומטרה נוספת במרכז הרצועה. המבקשים לעמוד על משמר עם ישראל השוכן בארץ הקודש, יודעים כי השמירה וההגנה היחידה הטמונה בשפיכת שיח לפני בורא עולם.

שנה ל"צוק איתן": הסיכומים והלקח היהודי

לא בכוח הזרוע אנו בוטחים, ואף לא בזכות תמיכת האומות, שאף היא התבררה בשנה האחרונה כמשענת קנה רצוץ. בטחוננו בצורנו, כוחנו בתורתנו ובתפילתנו, ובפרט באמונת –אומן בבורא יתברך,

להרבות כבוד שמים

הגאון הגדול ראי״ל שטינמן שליט״א: בעולם הזה הוא יש מצבים קשים אבל העיקר הוא להרבות כבוד שמים.