לימוד תורה

"סבא שלי היה רב"

את המשפט שבכותרת תוכלו לשמוע מכל יהודי שני שאינו שומר תורה, למה חשוב להם להגיד את זה?

הבנות שמחפשות חתן "משוגע"

רבי אריה שכטר מספר על ההבדלים בין החיים של פעם לחיים של היום, ועל איך שהתורה הקדושה מוצאת את מקומה המכובד, ברבבות בתי ישראל חרדים וגם חילונים.

כל יום הופכים דף

כאן לא מדברים על מחלות, השיעור הזה מוציא אותנו מהדיכאון של בית החולים

3 שנים במתנה?!

״התלמיד החרדי משלים בשנה אחת מה שתלמיד תיכון בישראל לומד בארבע שנים״

המצבה עם סיפור מדהים

מספר מילים מרובעות החקוקות על מצבה אפרורית וצנועה, אשר צורתה ומיקומה אינם מסגירים במאומה את ייחודה, טומנות בחובן סיפור חיים מופלא של יהודי שאהב תורה עד כדי מסירות נפש.

הבקשה האחרונה לפני ההוצאה להורג

לתדהמתם של החיילים לא היה גבול. הדבר היה למעלה מקצה השגתם. הנשמע כדבר הזה? קריאה בספר מצהיב כשרובה טעון צמוד לרקה? אך פליאה זו היא שהביאה להיענות בחיוב לפניה נאצלת זו.

ההחלטה שתציל את חייך

לפעמים החלטה אחת קצרה ונכונה יכולה להציל לך את החיים. למשל, החלטה להצטרף לשיעור תורה.

ה"קצות" האחרון – מאורות הדף היומי

אחד הסיפורים הממחישים יותר מכל את הרדידות הרוחנית הנוראה ששררה בארצות הברית של אמריקה לפני עשרות שנים, מתמקד באותו יהודי שהיגר לארצות הברית והתארח אצל קרוביו. ביום הראשון לשהותו, הוצע לו כוס קפה מהביל, והוא, כדרכו בנדודיו, שאל: "החלב שבקפה, חלב ישראל הוא או חלב עכו"ם?", "חלב עכו"ם", השיב בעל הבית ובלא טרוניה השיב אתקרא עוד...

להרגיש "אשריך בעוה"ז"

מרן הגאון רבי בן ציון אבא שאול זצוק״ל, בעל ה״אור לציון״: אם נחשוב מצד השכר של עסק התורה, לא יהיה מקום לספק, שכן, כיצד יתכן שיציעו לאדם לעבוד שמונה שעות ביום, ותמורת זה יקבל משכורת גבוהה מאוד, ודירת פאר ומכונית, ועוד ועוד, מי הפתי שלא יסכים, ולמה בתורה מסתפקים.

ההשקעה הטובה ביותר!

״כולל אברכים״ הוא המקום בו מתקבצים אברכים ומקדישים את עצמם ללימוד תורה.הרב יהודה אברהמי, מנהל את אחד הכוללים הגדולים באיזור הצפון. בשיחה מיוחדת עם כתב ״אחינו״

בנפשו יביא לחמו

הגזירה ״בזיעת אפך תאכל לחם״, לא פוסחת על אף אחד. העול המוטל על כתפי כל אחד, בין אם הוא חש בכך ובין אם לאו, משיח כתפיים רבות ברחבי תבל, מלבין שערות ומתיש גם אנשים חזקים.

מתופף בלילה – לומד תורה בבוקר

תמיר ימיני, מתופף להקת ׳טיפקס׳ לשעבר הוציא דיסק חדש, והפעם - כשהוא עטוי זקן ופאות. ״חשבתי שכשאתחיל להתפלל 3 פעמים ביום ולעסוק בלימוד תורה ייגמר לי היום, אך פתאום אני רואה שלהיפך. עם התפילה והלימוד מתברר לי כמה היום שלי ארוך״, אומר ימיני