לימוד תורה

"סבא שלי היה רב"

את המשפט שבכותרת תוכלו לשמוע מכל יהודי שני שאינו שומר תורה, למה חשוב להם להגיד את זה?

הבנות שמחפשות חתן "משוגע"

רבי אריה שכטר מספר על ההבדלים בין החיים של פעם לחיים של היום, ועל איך שהתורה הקדושה מוצאת את מקומה המכובד, ברבבות בתי ישראל חרדים וגם חילונים.

בלי דגל לבן

ניסית להצטרף לשיעור תורה ולא הלך? החלטת להניח תפילין בכל יום ושכחת? רגע לפני שאתה מרים ידיים באופן סופי בא תשמע סיפור על נהר עקשן ועל יהודי עקשן עוד יותר.

מי הוא הרעב ללחם

מוכיחים לנו מן השמים ומראים לנו בחוש, כי המציאות זועקת מסקנה אחת ויחידה: מזונותיו של האדם אך ורק ביד הבורא; ההשתלמות בענייני פרנסה אינה סגולה לעשירות- ועבודת ד׳ ולימוד התורה אינם סיבה לעניות.

הנשק הסודי [1]

הקשתים דרכו את כלי הנשק, מכונות המצור הוצבו במקומן, המג״דים של צבא אשור קיימו תיאומים אחרונים שלפני קרב. מה שאף אחד לא לקח בחשבון הוא נשק סודי המוסווה בצורת צלוחית שמן... דרמה היסטורית עם משמעות אקטואלית.

"לימוד תורה זהו סם החיים שלי"

הוא מנהל מערכת ענקית המקיפה מאות עובדים ומשרתת ציבור של אלפי משפחות ובכל זאת ישנם דברים שהרב יהודה מרמרשטיין לא יוותר עליהם גם ביום העמוס ביותר שלו – כמו למשל, שיעור ב׳דף היומי׳ וקיום מצוות כיבוד אם.

נעים להכיר: הישיבה לצעירים של "שלום לעם"

הישיבה לצעירים של ״שלום לעם״ נוסדה מתוך הכרה בצורך אמיתי לבית מדרש ייחודי שבו יוכלו נערים בעלי יכולת לימודית גבוהה הזקוקים לליווי אישי ללמוד ולהתפתח ברמה תורנית גבוהה באווירה ביתית חמה ומצמיחה, מתוך הכרה באישיות האינדבדואלית של כל תלמיד.

הם עוזבים את כל עסקיהם ובאים מארה"ב רק כדי ללמוד תורה בירושלים

זר שהיה נכנס לאולם הגדול של מלון "רמדה" בירושלים לא היה מאמין למראה עיניו . האולם הפך לבית מדרש ענק, כשקול התורה מהדהד בו מכל פינה, ואנשי עסקים, סוחרים, עורכי דין ורואי חשבון, מתפלפלים בסוגיה הנלמדת ובדברי הראשונים והאחרונים על הגמרא.   המשתתפים הרבים זנחו למספר ימים את מקצועותיהם והפכו ללומדי תורה לכל דבר.  היהקרא עוד...

"אני חש געגועים לדף הגמרא ואני מעוניין לפרוש מכל עסקי ולצלול שוב אל תוך סוגיות הגמרא'

הטייקון של עולם התורה והחסד, ר' הערשי פרידמן מספר איך הגיע אל תחום העסקים שבו הוא מגלגל מיליארדים: 'אני חש ורואה באופן הברור ביותר כיצד מעשי הצדקה מביאים ברכה לעסקיי'. קטעים מתוך שיחה מרתקת לעיתון 'בקהילה'   ר' הערשי פרימן, אדם ללא עיטורי זהב, נטול פאר והדר, בלי כותרות גדולות; פשוט בהליכותיו, נחבא אל הכלים.קרא עוד...

הדף האחרון של החיים

יסוד ההצלחה בכל דבר ועניין הוא העקביות והדבקות במשימה. כאשר אדם פותח עסק ומטפל בו רק בזמנו הפנוי, קלושים הסיכויים שיראה הצלחה רבה בעסקיו. כך הדבר בעסק התורה. לפנינו סיפור מפעים על התמדה ועקביות בלימוד התורה.

"הסיפוק שלי בא משעות הלימוד"

יוסף חי סוחר צעצועים ענק, מקפיד לפתוח את יומו במספר שעות של לימוד תורה בישיבה. ״הסיפוק שלי בא משעות הלימוד״, הוא אומר בראיון לשלמה שטיין כתב אתר ״אחינו״

התורה עוזרת להבין את החיים

הזמר העולמי דוד ד׳אור, אחד מעשרת הקולות הגבוהים בעולם, עוזב מידי ערב את העיסוק במוזיקה ובנגינה, ולומד תורה בסטודיו הפרטי שלו, אותו הקים בנגרייה בתל-אביב שהייתה שייכת לאביו