לימוד תורה

מדען של "דף"

פרופסור רדקובסקי, מבכירי המדענים של ארה``ב, היה המדען הראשי בפרויקט לאנרגיה גרעינית של חיל הים האמריקאי, והממונה הישיר על תכנונו ובנייתו של הכור הגרעיני בצוללת האטומית הראשונה, ה``נאוטילוס``.

אז למה באמת כל כך חשוב ללמוד תורה?

שימו לב לתשובתו של אחד מענקי הדור הקודם רבי ישראל מאיר הכהן מראדין (מחבר ספר ׳משנה ברורה׳ ובעל ה׳חפץ חיים׳ שנהפכו לאחד מספרי היסוד של העם היהודי)

נער בן 13 סיים את הש"ס ביום הבר מצווה

מתפללי ציון הרשב״י ובאי אתרא קדישא מירון, עמדו משתאים שעה ארוכה לנוכח המסיבה החגיגית הבלתי- שגרתית , שהתקיימה בבוקרו של יום שישי, ערב ש״ק פרשת שופטים.

שיטות הזיכרון היהודיות – מבוקשות בכל העולם

ספריו של ערן כץ, מומחה לשיטות זיכרון, אודות כח הזיכרון היהודי המופלא, נמכרים ברבבות עותקים במדינות כמו ...אינדונזיה. על שיטת הלימוד בישיבות המקורית והייחודית. ומה גורם לנוצרים ומוסלמים, לחקור ולתהות על שיטות הזיכרון של תלמידי הישיבות?

חמש דקות שישנו לך את החיים

שיעור תורה יומיומי הוא עניין של חמש דקות. צפיה בשיעור מוקלט תעשיר את הידע שלך ביהדות, ותאיר את הנשמה שלך באור השמור ללומדי התורה קדושה.

3 שנים במתנה?!

״התלמיד החרדי משלים בשנה אחת מה שתלמיד תיכון בישראל לומד בארבע שנים״

הכל קטן ליד זה

צחי ברוכים – מוסך ברוכים מצפה רמון: בגלל לימוד התורה, המח שלי היום מבין יותר ומסוגל להתמודד עם אתגרים בצורה קלה יותר יש לי ראש של תורה.

כשהרב זצ"ל חתם על שטר

זכות לימוד התורה מצילה את האדם מכל גזרות רעות, ומסייעת לו לעולם הבא ואף בחיי העולם הזה, כפי שניתן ללמוד מהמעשה שלפנינו...

שיעור תורה בין המכוניות במוסך

שיעורי תורה רבים נמסרים היום לא רק בבתי הכנסת, אלא גם בתוך עסקים רבים מספור * אלפי איש משתתפים בשיעורים אלו, ואומרים כי הלימוד שינה את חייהם * שיחה עם האחראים על המהפכה

Time is money / זמן זה כסף

בעוד העולם כולו שקוע במרדף אחרי הכסף, יש מי שבוחר להישאר מחוץ למשחק. במקום כסף הם רוצים להרוויח עוד כמה דקות של לימוד תורה.

עוצמתם וגדלותם של גדולי ישראל

הרב ישראל פרידמן, עורך ׳מוסף שבת קודש׳ בעיתון יתד נאמן ומי שזוכה לקרבתו של מרן ראש הישיבה הרב אהרן שטיינמן שליט״א מספר לאתר ׳אחינו׳ על עוצמתם וגדולתם של גדולי ישראל.

החייל העייף

מחזה מדהים בביתו של אחד מגדולי הדור: ״היהודי לומד מוסר השכל מכל מעשה או מאורע שהוא שותף להם, או שומע עליהם״, קל וחומר, כאשר המעשה אירע עם גדול הדור״, שח הגה״צ ר׳ שמואל צבי קובלסקי זצ״ל מספר שנים לפני פטירתו.

ההחלטה שתציל את חייך

לפעמים החלטה אחת קצרה ונכונה יכולה להציל לך את החיים. למשל, החלטה להצטרף לשיעור תורה.

43 שנה, בלי הפסקה!

באחד מבתי האבות הקיימים בירושלים פגשנו יהודי לא-צעיר שבמשך 43 שנה, מדי יום, לא מפסיק להגיע לאותו מקום בעקביות שראויה לשיא גינס, למה הוא עושה את זה?

ד"ר ג'קיל ומיסטר הייד

סיפור אימה ידוע מתאר אדם שהיה נורמלי ביום אבל הפך למפלצת בלילה. סיפור זה יכול לשמש משל קולע לתופעה אנושית נפוצה מאוד. מסתבר שיש לא מעט אנשים שבקלות רבה הופכים למפלצות. מה גורם לתופעה? והאם יש מה לעשות נגדה? מיוחד ל׳אחינו׳

התורה – תורת חיים!

אם חשבתם פעם איך זה שאלפי צעירים עוזבים את כל הבילויים מתחזקים ביהדות ומשקיעים עצמם בעולה של תורה, וכשתביטו על פניהם ותראו מיד שהם קורנים ושמחים מלאי סיפוק ושמחת נעורים, מדוע ולמה זה קורה ? יש לי תשובה עבורכם.

מה יותר מתוק מדף גמרא?

ככה בין ארגזי החלב, טבלאות השוקולד והממתקים, פרץ לו ניגון מתוק במיוחד של בעל המכולת הספון בין דפי הגמרא

כדי להרגיש קרוב לה', צריך ללמוד תורה

הזמר והיוצר יונתן רזאל, מוכר מאד בכל רבדי הציבוריות הישראלית * הוא עבד עם אמנים רבים, יצר להיטים רבים ומופיע באין ספור מופעים * אבל בחצי מיומו הרגיל לא תוכלו להשיג אותו: הוא יושב ולומד תורה בכולל * בראיון ל׳אתר אחינו׳ הוא אומר: ״בלי קביעות של לימוד תורה, אין סיכוי להיות בן-אדם״

ביקור קטן, לימוד גדול

ביקור בעיר העתיקה ובישיבה מקומית, הצית אור בלבו של משה ירון, צעיר תל-אביבי * ״לא ידעתי שאפשר ללמוד עם כזה חשק ורצון״, הוא מספר * כיום הוא לומד תורה בישיבה, ומתרגש מהלימוד בכל פעם מחדש