לימוד תורה

פלא: הסערה הפסיקה

״בוא הנה, בוא איתי ליד המעקה״, כולם עוקבים אחריו במתח: מה הוא רוצה לעשות לו? לזרוק אותו למים כי שיקר? הם מתקרבים למעקה, מתחתיהם הים סוער וגועש, האוניה מיטלטלת

הניסוי הגרעיני שחולל מהפך רוחני

ד״ר ג׳רלד (יעקב) שרודר לא שיער שדווקא הפיצוץ האטומי השישי בו נטל חלק, יציב אותו עצמו כפסע בפני קטסטרופה אבל התקלה הגרעינית שכמעט קיפדה את חייו חוללה תגובת שרשרת רוחנית שהובילה אותו למחוזות בלתי צפויים.

ראש העיר מעיד: "בגמרא מוצאים את הכל"

כשבבית שמש עולה סוגיה הקשורה לענייני שכנים, נזיקין או איכות הסביבה, ראש העיר, משה אבוטבול, לא מהסס הרבה: הוא פותח את הגמרא, לומד את הסוגיא הקשורה לאותו עניין, ומסיק מכך על העניין שהועלה לפניו. ״ללא כח התורה, אי אפשר להפעיל את העולם״, הוא אומר.

"שמור על הכלב שלך"!…

הכלב פתאום שם ׳ביס׳ לאחד השטיחים וכבר הפרסי ׳שוטף׳ אותו בצעקות. אבי לא מבין מה הפרסי רוצה ממנו מה אתה רוצה, שאני אקשור לו את הפה׳׳ מי צודק? מסע מרתק בעקבות הגמרא

בלי דגל לבן

ניסית להצטרף לשיעור תורה ולא הלך? החלטת להניח תפילין בכל יום ושכחת? רגע לפני שאתה מרים ידיים באופן סופי בא תשמע סיפור על נהר עקשן ועל יהודי עקשן עוד יותר.

הלימוד הקבוע בהנהלת הבנק – הביא להקמת בית-כנסת מפואר

שיעור תורה יומי קבוע שנמסר בבניין הנהלת בנק הפועלים בתל-אביב, הביא לשומעים רבים מספור שרצו להשתתף בשיעורים * תוך זמן קצר החליטה ההנהלה: במקום יוקם בית-כנסת. * זמן לא רב לאחר בנייתו, המשיכה השמחה: ספר תורה חדש הוכנס למקום. והלומדים? לא מפסיקים לזרום

מה עושים אחרי כיבוי ה"אורות"

אתה מרגיש לפעמים שאתה נמצא ״באורות גבוהים״ בכל מה שקשור ליהדות. התפילה באה לך מעומק הלב, ואת המצוות קל לך לקיים. אבל צריך לחשוב על היום הבא, על השלב בו ה״אורות״ כבים, איך נמשיך באותה דרך.

אבא שבשמים אוהב אותי, וזה הכל בשבילי!

לפעמים אתה מרגיש כל כך רע עם עצמיך, נראה לך שאדם כמוך לא ראוי בכלל לשבת ליד גמרא, להחזיק סידור ובכלל לעשות מצוות, אתה טועה ובגדול! כפי שאומר לנו הרב שלום ח. בשיחה מיוחדת עם כתב ׳אחינו׳ שלמה שטיין.

הבנות שמחפשות חתן "משוגע"

רבי אריה שכטר מספר על ההבדלים בין החיים של פעם לחיים של היום, ועל איך שהתורה הקדושה מוצאת את מקומה המכובד, ברבבות בתי ישראל חרדים וגם חילונים.

המבט הבלתי נשכח!

בקור לא שגרתי בעיר בני ברק, הפתיע אותי ואת כל חברי. כולם כאן נראים כל כך פשוטים אין להם שום הנאות בעולם הזה אבל הם כולם עם מבט מאושר בעיניים. זה דבר שחייב להיות מבפנים! שווה לנסות

מרביץ תורה

דרור וולורד, מומחה עולמי בשטח האיגרוף התאילנדי, חזר לפני שנים בתשובה, אך לא זנח את האיגרוף * היום הוא מנהל מכון איגרוף בו לומדים כ-200 תלמידים, וביחד עם זאת גם מוסר שיעורי תורה קבועים במועדוני נוער שהוא עומד בראשם.

המיליארדר הדתי הצעיר ביותר

ארבעה חודשים בלבד חלפו מאז נספו ארבעת בני משפחת אילי ההון היהודים, משה סאבא, רעייתו, בנו וכלתו, מעל שמי מקסיקו-סיטי * בראיון ראשון מאז האסון עם חיים סאבא בן ה-19 - צעיר שהפך למיליארדר בעל כרחו * מסמך מרטיט, מרגש ומטלטל.

הנשק הסודי [1]

הקשתים דרכו את כלי הנשק, מכונות המצור הוצבו במקומן, המג״דים של צבא אשור קיימו תיאומים אחרונים שלפני קרב. מה שאף אחד לא לקח בחשבון הוא נשק סודי המוסווה בצורת צלוחית שמן... דרמה היסטורית עם משמעות אקטואלית.