לימוד תורה

"סבא שלי היה רב"

את המשפט שבכותרת תוכלו לשמוע מכל יהודי שני שאינו שומר תורה, למה חשוב להם להגיד את זה?

הבנות שמחפשות חתן "משוגע"

רבי אריה שכטר מספר על ההבדלים בין החיים של פעם לחיים של היום, ועל איך שהתורה הקדושה מוצאת את מקומה המכובד, ברבבות בתי ישראל חרדים וגם חילונים.

נער בן 13 סיים את הש"ס ביום הבר מצווה

מתפללי ציון הרשב״י ובאי אתרא קדישא מירון, עמדו משתאים שעה ארוכה לנוכח המסיבה החגיגית הבלתי- שגרתית , שהתקיימה בבוקרו של יום שישי, ערב ש״ק פרשת שופטים.

היום שבו נעצרה המדינה…

מה היה קורה אם האחראי היה שוכח להפעיל את תחנת הכוח הראשית של מדינת ישראל? איך זה קשור ללימוד תורה בישיבה? ראש הישיבה הרב מיכאל חסין שליט״א בראיון על בחורים, גנרטורים ומה שביניהם.

מי הוא הרעב ללחם

מוכיחים לנו מן השמים ומראים לנו בחוש, כי המציאות זועקת מסקנה אחת ויחידה: מזונותיו של האדם אך ורק ביד הבורא; ההשתלמות בענייני פרנסה אינה סגולה לעשירות- ועבודת ד׳ ולימוד התורה אינם סיבה לעניות.

הנשק הסודי [1]

הקשתים דרכו את כלי הנשק, מכונות המצור הוצבו במקומן, המג״דים של צבא אשור קיימו תיאומים אחרונים שלפני קרב. מה שאף אחד לא לקח בחשבון הוא נשק סודי המוסווה בצורת צלוחית שמן... דרמה היסטורית עם משמעות אקטואלית.

"לימוד תורה זהו סם החיים שלי"

הוא מנהל מערכת ענקית המקיפה מאות עובדים ומשרתת ציבור של אלפי משפחות ובכל זאת ישנם דברים שהרב יהודה מרמרשטיין לא יוותר עליהם גם ביום העמוס ביותר שלו – כמו למשל, שיעור ב׳דף היומי׳ וקיום מצוות כיבוד אם.

בזכות נשים צדקניות

״דומני״, שח בפני מגיד שיעור נכבד, ״כי לרגל האירועים החגיגיים שנערכו עם סיום סדר נזיקין והתחלת לימוד סדר קדשים, יש להדגיש באופן בולט את חלקן של ׳נשות הדף היומי׳. יש לזכור״, הוסיף והרצה בלהט, ״כי במקרים רבים, הרעייה מדרבנת את בעלה, ממריצה אותו ושולחת אותוהלבית המדרש, לעיתים בשעות בלתי נוחות בעלי לעבורה, ובלבד שיקבע עיתים לתורה״

'לימוד תורה גורם שינוי לכל מהלך החיים'

הגאון רבי שמואל אוירבעך בשיחה מיוחדת לאנשי עסקים מחו"ל 'לימוד תורה גורם שינוי לכל מהלך החיים של האדם, והוא כה נשגב, עד שהאדם משיג דרכו מדרגות עליונות. כך תיאר הגאון רבי שמואל אויערבאך ראש ישיבת "מעלות התורה", את כח לימוד התורה בפני מאות בעלי עסקים מארה"ב שהגיעו במיוחד לארץ, לשבוע לימוד תורה, במלון 'רמדה' בירושלים.קרא עוד...

"לומדי התורה הם המחלקה הראשונה בעולם. מדוע לבחור לנסוע במחלקה השלישית

"לומדי התורה הם המחלקה הראשונה בעולם. מדוע לבחור לנסוע במחלקה השלישית כאשר ניתן לבחור לנסוע במחלקה הראשונה? כך הסביר הרב י"מ זוננפלד שליט"א, הרב של רכסים את הזכות הגדולה שנפלה לצעירים שהחליטו להשקיע את עצמם בלימוד תורה. מהלך טיול שנערך לבני הישיבה 'אחינו' בצפונה של הארץ, נכנסה הישיבה על רבניה ותלמידיה למעונו של הגרי"מ זוננפלדקרא עוד...

ביטול תורה, האומנם?!

חבוש בכובע הקסקט שלו סובב העגלון בביישנות בין ספסלי הישיבה, ובלע בעיניו החומות את כל מי שנקרה בדרכו, עד שלבסוף איתר את הנער שחיפש, תקע לידיו שקית נייר קמוטה והסתלק כלעומת שבא. מיהו אותו נער מסתורי?

המתכון של הרב שמואל הורביץ לחיי תורה מלאים.

לא פעם אני נשאל על ידי אנשים החפצים לחזור בתשובה ״כיצד?״, ״מהי הדרך הנכונה ביותר והבטוחה ביותר?״. אין לי הרבה כללים אלא מה שקבלתי מרבנים חשובים ומה שראיתי במהלך של נסיון רב שנים.

פותחים שולחן

משל שהיה נוהג הגאון ר׳ ברוך נבנצאל שליט״א לספר, כדי להמחיש כי בסופו של דבר הכל אוכלים מידו של הקדוש ברוך הוא, המאמצים והטרחה אינם משנים את התוצאה! ״הזן את העולם כולו״.

למה עזב מוטי אבוקסיס את הכדורגל?

יו״ר קבוצת הכדורגל של מכבי באר-שבע, מוטי אבוקסיס, שב בתשובה, ואת רוב יומו עושה בבית הכנסת בלימוד התורה. ״פתחתי דף חדש״, הוא אומר, ״ונהייתי אדם אחר לגמרי״

אתה מוזמן לטעום

בא לגלות כיצד מנחה אותנו התורה לנהוג כשאנו לא יודעים בבירור מי הבעלים של החפץ

הכול או לא כלום? ממש לא!

רמי, אדם מבוגר שכבר חצה את גיל השישים, זוכר היטב עד היום את ניסיונו העגום להתקבל לשירות בחיל האוויר. כבן למשפחה הגאה בעצמה וכתלמיד המצליח של הכיתה בתיכון התל אביבי בו למד, היה לו ברור כי פניו מועדות אל הטוב והנחשק ביותר בשירות הצבאי – חיל האוויר הישראלי. הוא עבר את מבחני המיון הראשוניים והחלקרא עוד...

החלום האמריקאי

היו להם חיים נוחים, הרבה כבוד וכסף, החלום האמריקאי בהתגלמותו. מה בכל זאת גרם להם לקום ולעזוב הכל, וללכת ללמוד תורה? ראיונות מרתקים עם שלושה אנשים שעזבו הכל והלכו ללמוד בישיבת ״אשרי האיש״ בירושלים

Time is money / זמן זה כסף

בעוד העולם כולו שקוע במרדף אחרי הכסף, יש מי שבוחר להישאר מחוץ למשחק. במקום כסף הם רוצים להרוויח עוד כמה דקות של לימוד תורה.