אני רוצה לחזור בתשובה, אבל זה לא הולך

הגדל

 


 

   

שאלה:

אני בחורה בת 20 אוטוטו. קורה לי לעיתים שאני נכשלת וזה מייאש אותי. אני רוצה להיות צדיקה ותמימה - מה שכבר כנראה לא יקרה, אבל אני לא מצליחה, אני כל פעם נופלת ומועדת בחזרה. אני זקוקה לעזרה!!! בבקשה.

 


 

   

תשובה:

  
ראשית אתייחס למשפט שכתבת בסוף דברייך: "אני רוצה להיות צדיקה ותמימה- מה שכבר כנראה לא יקרה".
 
תביני, מי שרוצה להיות צדיקה, אין שום מקום וטעם לייאוש, ומדוע?
 
א. משום שבדרך שאדם רוצה לילך מוליכין אותו משמים, כדברי חז"ל. מי שרוצה ללכת בדרך הטובה והישרה, בעזרת השם בסוף היא תגיע לזה. זה יכול לקחת חודש, שנה ואולי כמה שנים, אך בסוף הקב"ה יעזור. גם לצדיקים ישנם נפילות רבות עד שהם מגיעים לדרגתם הגדולה, וכפי שנאמר "שבע יפול צדיק וקם".
 
ב. מי שרוצה להיות צדיקה ומשתדלת בכך, גם אם יש לה הרבה מעידות בדרך, זה לא מגרע מהשכר הרב שהיא תקבל על עצם זה שהיא ניסתה והשתדלה. בדורנו ישנם ניסיונות מאד קשים, והקב"ה הרי וודאי יודע זאת ואין הוא בא בטרוניא עם בריותיו, אך הוא רוצה לראות אותנו משתדלים באמת לעשות את רצונו. אם הוא רואה שאנו אכן עושים זאת, ואם הוא רואה שאם חס וחלילה היצר כן הצליח להתגבר עלינו יש לנו צער מכך, אזי יש לו המון נחת רוח מאתנו למרות החטאים. איזו נחת אנו עושים לאבינו שבשמים בכך שלמרות כל הנפילות אנו לא מתייאשים וממשיכים תמיד לנסות שוב ושוב.

 

אנו צריכים להיות עסוקים במהלך היום, עסוקים במצוות ועסוקים באופן כללי, כדי שלא ישאר מקום פנוי בלב לאותם משיכות לא טובות.

 

יש להשתדל גם להיות במצב רוח טוב ובשמחה. ליצר הרבה יותר קל להתגבר על האדם אם הוא שרוי בעצבות. יש לך הרבה על מה לשמוח, רק על עצם זה שחשוב לך ללכת בדרך התורה ולעשות רצון אבינו שבשמים את צריכה להיות שמחה מאד ומאושרת ללא קשר להצלחה המעשית.
 
חשוב מאד לבקש תמיד מהשם יתברך שיעזור לך בכל הדרך. טוב גם להרבות באמירת פרקי תהילים.


את כבר נמצאת ב"ה בכיוון הנכון, ובעזרת השם עוד תזכי להיות צדיקה אמיתית ולהקים בית נאמן וכשר בישראל.

עבור לתוכן העמוד